Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Guvernér ČNB Jiří Rusnok řekl, že devizové intervence nejsou na pořadu dne

Guvernér ČNB Jiří Rusnok řekl, že devizové intervence nejsou na pořadu dne

29.5.2020 09:03

Guvernér ČNB Jiří Rusnok v dnešním interview řekl, že devizové intervence nejsou na pořadu dne. Rusnok navíc dodal, že nevidí důvod, proč by koruna měla atakovat hranici 30 EUR/CZK.

Devizové intervence nejsou na pořadu dne

Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok hovořil v rozhovoru pro Deník.cz o měnové politice v České republice. Guvernér řekl, že za současné situace nevidí důvod k úvahám o devzizových intervencích. „Rozhodně nejsou na pořadu dne,“ uvedl Rusnok a následně dodal: „Je třeba si uvědomit, že nyní jsme v jiné situaci, než jaká panovala při zavedení kurzového závazku v roce 2013, kdy hrozila deflace a ekonomika potřebovala zabránit deflačním tlakům skrze kurz.“ Za současných podmínek, kdy se míra inflace nadále nachází nad tolerančním pásmem centrální banky, není podle guvernéra prozatím k prohlubování expanzivní měnové politiky důvod.

Možné tržní pohyby koruny

Dále Jiří Rusnok hovořil o možných scénářích tržního vývoje kurzu koruny. Centrální bankéř řekl, že si osobně nedovede představit důvod, kvůli němuž by se kurz koruny vůči euru měl posunout k hranici 30 EUR/CZK či ještě na slabší úrovně. Podle Rusnoka není dosavadní oslabení české měny v reakci na současnou pandemickou situaci nic nepřirozeného. „Samozřejmě, pokud by došlo ke druhé vlně pandemie a ekonomika by upadala, můžeme se dožít všeho možného. Pokud se ale ekonomika bude postupně obnovovat, není k tomu důvod,“ uzavřel guvernér.


Zdroj: Reuters


František Mašek, Fio banka, a.s.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7910626,16694
USD20,4232721,55674
GBP28,7852330,38277
CHF22,6387923,89521
PLN5,476825,78078

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X