Pražská burza roste díky bankám
Západoevropské trhy posilovaly třetím dnem v řadě poté, co Evropská komise představila stimuly pro ekonomiku postiženou pandemii koronaviru. Přidala taktéž pražská burza a to měřeno indexem PX o 0,66% na 907 bodů. Tahounem se stal bankovní sektor, který patřil k nejlepším i v Evropě. Erste Bank vyskočila o 5,12% na 554 Kč, Moneta Money Bank posílila o 5,21% nad 52 Kč a Komerční banka stoupla o 3,13% na 527 Kč. V zisku zakončily taktéž akcie O2 (222 Kč +0,45%). Naopak ostatním titulům se nedařilo. Avast padl o -3,06% na 153 Kč. Čez oslabil o -0,83% na 478 Kč. Z menších emisí klesl Pegas o -1,66% na 712 Kč a Kofola ubrala -1,68% na 234 Kč.
Josef Dudek, makléř, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Očekávané události: Spotřebitelská důvěra (eurozóna)
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 192,1 Kč na 194,3 Kč při stávajícím doporučením




