Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Prezident bostonského Fedu Rosengren očekává, že Main Street Program by se měl spustit do dvou týdnů

Prezident bostonského Fedu Rosengren očekává, že Main Street Program by se měl spustit do dvou týdnů

25.5.2020 17:49

Prezident bostonského Fedu Eric Rosengren očekává, že Main Street Lending Program by se měl spustit zhruba za dva týdny. Regionální pobočka centrální banky v Bostonu administraci programu zastřešuje.

Nové informace

Prezident regionální pobočky Fedu v Bostonu Eric Rosengren prozradil detailnější informace ohledně časového horizontu spuštění plánovaného úvěrového programu Main Street Lending Program, jenž má pomoci malým a středním firmám. Rosengren řekl, že v tomto týdnu by pobočka v Bostonu, která má administraci programu na starost, dostat veškeré potřebné dokumenty. Následně by mělo dojít k registraci bank a v průběhu dvou týdnů by měl program odstartovat.

Program má pomoci malým a středně velkým firmám

Main Street Lending Program by měl malým a středním fimám s počtem zaměstnanců do 15 tisíc a výnosy do 5 miliard dolarů poskytnout prostřednictvím úvěrů likviditu v celkovém objemu 600 miliard dolarů. Jedná se o jeden z devíti úvěrových programů, které americká centrální banka od začátku pandemie oznámila ve snaze o poskytnutí likvidity na různé trhy v americkém finančním systému.

Dvojciferná míra nezaměstnanosti

Rosengren také hovořil o tom, že do konce roku neočekává výrazné zlepšení čísel z trhu práce. Podle centrálního bankéře bude ekonomika USA na horizontu celého roku generovat dvojcifernou míru nezaměstnanosti. Podle něho se míra nezaměstnanosti začne vracet na nízkou úroveň až poté, co bude vynalezena vakcína, případně při objevení nějaké významné inovace, která zmírní obavy obyvatel z vycházení ven.

Potřeba dalších fiskálních stimulů

Prezident bostonského Fedu také akcentoval důležitost výraznějších fiskálních stimulů, které mohou zabraňovat vytváření hysterezních efektů, tedy zvýšení přirozené úrokové míry v delším období.


Zdroj: Bloomberg


František Mašek, Fio banka, a.s.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7910626,16694
USD20,4232721,55674
GBP28,7852330,38277
CHF22,6387923,89521
PLN5,476825,78078

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X