Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Společnost Walt Disney reportovala smíšená čísla za 2Q FY20 a oznámila pozastavení výplaty dividendy

Společnost Walt Disney reportovala smíšená čísla za 2Q FY20 a oznámila pozastavení výplaty dividendy

6.5.2020 14:45, DIS

Společnost Walt Disney reportovala smíšená čísla za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2020 a zároveň v průběhu konferenčního hovoru ústy své CFO oznámila pozastavení výplaty dividendy pro první pololetí tohoto roku.

Smíšené výsledky

Americký konglomerát Walt Disney zveřejnil včera po uzavření hlavní obchodní fázi čísla za druhé čtvrtletí fiskálního roku. Společnost reportovala smíšené výsledky, když probíhající pandemie a na ní navázaná protiopatření tvrdě zasahují zábavní business společnosti v čele se zábavními parky, přičemž na druhé straně streamovací sekci zahrnující Disney+, ESPN+ a Hulu současná situace naopak pomáhá. Jednalo se o první kvartální report nového CEO Boba Chapeka ve funkci. Ten v únoru nahradil Boba Igera, jenž se přesunul na pozici výkonného předsedy společnosti.

Čísla za 2Q FY 20

Zisk na akcii v očištěné formě za druhé čtvrtletí činil 60 centů, přičemž konsensuální analytický odhad dle agentury Refinitiv byl posazený na 89 centů. Naopak celkové tržby ve výši 18,01 miliard dolarů analytické očekávání činící 17,80 miliard dolarů předčily. Provozní zisk Walt Disney vygeneroval ve výši 2,42 miliard dolarů. Zhruba na 1 miliardu dolarů do ušlého provozního zisku odhaduje společnost ztráty v sekci zábavních parků, zážitků a produktového prodeje. Meziročně se provozní zisk této divize snížil o 58 %.

Na začátku příštího týdne by mělo dojít k otevření parku v Šanghaji, avšak návštěvnost bude regulatorně limitována na 30 % kapacity. 

Společnost reportovala ke konci druhého kvartálu fiskálního roku (28. březen) 33,5 milionů předplatitelů streamovací služby Disney+. V průběhu dubna pak Disney+ překonal již 50 milionů předplatitelů. 

Pozastavení výplaty dividendy

Finanční ředitelka společnosti Christine McCarthy v reakci na současnou situaci v rámci konferenčního hovoru po zveřejnění reportu oznámila pozastavení výplaty dividend za první polovinu tohoto roku. 

Již dříve společnost oznámila, že přestane vyplácet mzdu zhruba polovině svých zaměstnanců. O pozici Walt Disney v současné pandemické situaci jsme zevrubněji informovali na začátku dubna zde.

Kompletní výsledkový report je k dispozici zde.

Akcie Walt Disney dnes v pre-marketu ztrácejí 0,84 %.

Zdroj: CNBC; Walt Disney


František Mašek, Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,6115425,97746
USD20,9058722,06613
GBP28,8445830,44542
CHF22,5555923,80741
PLN5,382055,68075

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X