Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > ECB dnes možná bude diskutovat přijímání junk dluhopisů jako kolaterálu, píše agentura Bloomberg

ECB dnes možná bude diskutovat přijímání junk dluhopisů jako kolaterálu, píše agentura Bloomberg

22.4.2020 13:36

Evropská centrální banka (ECB) bude pravděpodobně na dnešní večerní videokonferenci diskutovat přijímání junk dluhopisů jako kolaterálu , píše agentura Bloomberg.

Dočkáme se kvalitativního uvolnění od ECB?

Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) by podle informací agentury Bloomberg v dnešním večerním videohovoru diskutovat rozšíření množiny kvality dluhopisů, které by mohla v rámci obchodů na finančním trhu akceptovat jakožto kolaterál. Bloomberg konkrétně píše, že ECB uvažuje o přijímání tzv. junk bondů (dluhopisy s menší kreditní kvalitou emitenta neboli dluhopisy neinvestičního stupně). 

Problémy se snižováním ratingů

Spouštěčem těchto úvah má být fakt, že některé státní a korporátní dluhopisy dnes používané jako kolaterály mohou v blízké budoucnosti být ze strany ratingových agentur ohodnoceny jako neinvestiční a ECB by je tedy nemohla k obchodům na finančních trzích používat. 

Téma se týká i státních dluhopisů

Bloomberg upozorňuje, že např. ratingová agentrua S&P Global Ratings v pátek přistoupí k revizi kreditního hodnocení Itálie. Rating jihoevropské země se přitom v současné chvíli nachází pouze dva stupně nad hranicí odděleující investiční dluhopisy od neinvestičních, tedy tzv. junk bondů. Zároveň má Itálie negativní výhled. 


Zdroj: Bloomberg


František Mašek, Fio banka, a.s.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,2143226,61368
USD20,9608522,12415
GBP29,2804830,90552
CHF22,9092824,18072
PLN5,541235,84877

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X