Schlumberger přinesl čísla za 1QFY20
V prvním čtvrtletí reportoval na úrovni 7,5 mld. USD a EPS adj. činil 25 centů/akcii. Konsenzuální odhad analytiků, předpokládal tržby na úrovni 7,6 mld. USD a EPS adj. ve výši 24 centů/akcii. Představenstvo společnosti potvrdilo výplatu čtvrtletní dividendy ve výši 0,125 USD/akcii. Akcie společnosti Schlumberger momentálně posilují o 6,8 %.
Hospodářské výsledky
V prvním čtvrtletí reportoval Schlumberger, společnost dodávající technologii, techniku a vybavení pro těžbu ropy a plynu, tržby meziročně o 5 % níže na úrovni 7,5 mld. USD. Čistá ztráta na akcii činila 5,32 USD/akcii. EPS adj. však činil 25 centů/akcii. Konsenzuální odhad analytiků, jak uvádí Earnings Whispers, předpokládal tržby na úrovni 7,6 mld. USD a EPS adj. ve výši 24 centů/akcii.
Výkonnost jednotlivých segmentů
V domácím severoamerickém regionu se tržby společnosti oproti minulému roku propadly o 17 % na 2,3 mld. USD. Zbylý segment International segment pak ohlásil o 2 % nižší tržby v meziročním srovnání, tedy ve výši 5,1 mld. USD.
Výplata dividendy
Představenstvo společnosti potvrdilo výplatu čtvrtletní dividendy ve výši 0,125 USD/akcii.
Kompletní tisková zpráva k nalezení zde.
Vývoj na burze
Akcie společnosti Schlumberger momentálně posilují o 6,8 %.
Zdroj: Schlumberger, Earnings Whispers
Miloslav Blín, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- USA: Index propuštěných zaměstnanců Challenger v červnu meziročně klesl o 1,6 %
- Vývoj cen komodit: Ropa (+1,33 %), měď (+0,83 %) a stříbro (+0,48 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,63
- USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 27. červnu vzrostl o 2,7 %
- Eurozóna: Míra nezaměstnanosti v květnu na 6,3 % při očekávaní 6,2 %
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn -1 % na 3,381 USD za mbtu
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,94
- Páteční svátek v USA
- Index DAX v úvodu seance posiluje
- Pražská burza zahajuje den mírným růstem, Colt CZ a Kofola dnes naposled s nárokem na dividendu