Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Adidas přijal úvěr 3 mld. EUR se státní podporou, kvůli kterému přeruší výplatu dividendy

Adidas přijal úvěr 3 mld. EUR se státní podporou, kvůli kterému přeruší výplatu dividendy

15.4.2020 12:33, ADS

Německý výrobce sportovních potřeb Adidas v úterý večer oznámil přijetí syndikovaného úvěru se státní podporou, kvůli jehož podmínkám přeruší výplatu dividendy. Již na konci března oznámil přerušení zpětného odkupu akcií.

Adidas sjednal úvěr se státní podporou ve výši 3 mld. EUR

Adidas obdrží syndikovaný revolvingový úvěr se státní podporou v objemu 3 mld. EUR, z toho 2,4 mld. EUR poskytne německá státní banka KfW a dalších 600 mil. EUR konsorcium jeho partnerských bank UniCredit, Bank of America, Citibank, Deutsche Bank, HSBC, Mizuho Bank a Standard Chartered Bank. Úvěr je sjednaný se splatností na 15 měsíců do července 2021 a společnost ho může splatit i dříve.

Adidas přerušil zpětný odkup akcií, po dobu čerpání úvěru nevyplatí dividendu

Jednou z podmínek úvěru je přerušení výplaty dividend během jeho čerpání. Vedení Adidasu také na konci března oznámilo přerušení zpětného odkupu akcií a vzdání se části své kompenzace.

„Současná situace vytváří závažnou výzvu i pro zdravé společnosti. Děkujeme německé vládě za její rychlé a komplexní kroky v reakci na nevídanou globální krizi,“ řekl výkonný ředitel Adidasu Kasper Rorsted.

„Činíme vše v našich silách, abychom ochránili dlouhodobou kondici Adidasu, našich 60 tis. zaměstnanců a naše partnery. Implementujeme řadu opatření, které zahrnují přísnou kontrolu nákladů a pracovního kapitálu, omezení odměn manažerům, zastavení zpětného odkupu akcií a přerušení výplaty dividend,“ řekl Rorsted.

„Kromě těchto kroků je však přístup k další likviditě klíčový pro ustání této krize. Splatíme využitou část úvěru včetně úroků a poplatků co nejrychleji,“ uvedl dále Rorsted.

Společnost představí výsledky za 1Q dříve, aby informovala trh

Adidas dále uvádí, že od poloviny března zaznamenal výrazný dopad na výnosy i tvorbu hotovosti ve většině částí světa, jelikož kvůli šíření koronaviru byly zavřené téměř všechny sportovní prodejny, výsledkem čehož se velkoobchodní a fyzický maloobchodní prodej v těchto trzích, který normálně činí 60 % podnikání společnosti, zcela zastavil.

Společnost není schopna vyhodnotit dopady na celoroční výsledky společnosti, rozhodla se však posunout výsledky za 1Q již na 27. dubna, aby trh mohla informovat o svém hospodaření co nejaktuálněji.

Akcie Adidas (ADS) dnes ztrácí 1,9 % na 220,7 EUR, zatímco index DAX oslabuje o 2,0 % na 10481,17 b.

Zdroj: Adidas


Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,0537726,44423
USD20,7774421,93056
GBP28,8192830,41872
CHF22,8703624,13964
PLN5,476235,78017

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X