Společnost Philip Morris reportuje čísla za FY 19 a současně odkládá termín konání valné hromady
Tabáková firma Philip Morris dnes zveřejnila čísla za minulý rok. Spolu s tím také odložila termín konání valné hromady.
Tabáková společnost Philip Morris dnes před otevřením trhu reportovala čísla za celý fiskální rok 2019. Firma v něm vygenerovala tržby bez započtení spotřební daně a DPH ve výši 17,1 miliard Kč, což se v meziročním vyjádření rovná 21,4% růstu. Čistý zisk pak ve srovnání s fiskálním rokem 2018 vzrostl o 4,8 % na 4 miliardy Kč. Ukazatel provozního zisku se úrovní 5,01 miliard Kč meziročně zvýšil o 4,6 %, zisk před zdaněním o 5,5 % a činil tak 5,07 miliard Kč. Zisk na akcii se zvýšil na úroveň 1464 Kč.
Co se jednotlivých trhů týče, zaznamenala společnost 26,9% nárůst tržeb (bez spotřební daně a DPH) na trhu v České republice, kde se tržby dostaly na 10,9 miliard Kč. Na slovenském trhu pak činily 176,5 milionů eur, meziročně tak byly vyšší o o 20,7 %. Firma vysvětluje meziročně lepší čísla z obou zemí vyššími prodeji zařízení IQOS a tabákových náplní HEETS, případně dopady zvyšování cen. V obou zmiňovaných státech meziročně vzrostl odbyt (v miliardách ekvivalentních jednotek), a to o 4,4 % pro případ ČR, resp. o 3,0 % na Slovensku.
Spolu se zveřejněním celoročních čísel společnost přistoupila k odkladu termínu konání valné hromady. Ta se měla uskutečnit přesně za měsíc, tedy 24. dubna. „V těchto dnech a týdnech prožíváme zcela mimořádnou situaci, která vyžaduje především ohleduplnost vůči ostatním. Abychom neohrozili zdraví a bezpečnost svých akcionářů, kolegů a spolupracovníků, rozhodli jsme se odložit konání řádné valné hromady z původního termínu 24. dubna 2020 na období, kdy bude její konání bezpečné,“ informovala předsedkyně představenstva a generální ředitelka firmy Andrea Gontkovičová.
Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.
Zdroj: Philip Morris ČR
František Mašek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- ČEZ: Zvyšujeme cílovou cenu z 834 Kč na 1044 Kč, doporučení snižujeme z "držet" na "redukovat"
- Frankfurtská burza uzavřela týden poklesem
- Pražská burza v závěru týdne klesala
- Americké futures oslabují, dnes však zůstanou americké burzy zavřené kvůli Dni nezávislosti
- Sellier & Bellot patřící pod Colt CZ Group podepsal pětileté partnerství na dodávky střelného prachu
- Vývoj cen komodit: Měď (-1,54 %), pšenice (-1,29 %), kukuřice (+0,87 %)
- Vývoj měnových párů
- Německo: Index PPI v květnu meziročně vzrostl o 0,3 % v souladu s očekáváním
- Vývoj cen komodit: Měď (-1,65 %), pšenice (-1,29 %), kukuřice (+0,87 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/USD 1,1769