Skupina G7 zdůrazňuje připravenost jednat v případě potřeby, neindikuje však žádné konkrétní kroky
Skupina G7 v prohlášení zveřejněném po dnešním zasedání zdůraznila připravenost jednat v případě potřeby, neindikovala však žádné konkrétní kroky, což trhy nepřijímají pozitivně.

Skupina ministrů financí a centrálních bankéřů zemí G7 se na dnešní schůzce shodla, že budou nadále pozorně monitorovat nastalou situaci ohledně šíření nového koronaviru a jsou připraveni jednat, uznají-li to za vhodné. „Znovu potvrzujeme náš závazek použít veškeré příslušné nástroje k dosažení robustního a udržitelného růstu, tak aby bylo sníženo riziko negativního vývoje“ píše se v prohlášení zveřejněném dnes odpoledne. Schůzku vedl ministr financí Spojených států S. Mnuchin a předseda Rady guvernérů Fedu J. Powell.
Schůzka však prozatím nevygenerovala žádné indikace konkrétních opatření, na což finanční trhy reagují negativně. Investoři tak soudě dle reakce trhu od schůzky očekávali více.
Zdroj: Bloomberg
František Mašek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Indexy končí v zeleném, US trhu se podařilo stabilizoval
- Americký trh za zvýšené volatility postupně koriguje své ztráty
- Frankfurtská burza zakončila tento týden v záporných hodnotách
- Pražská burza v závěru týdne prohlubovala ztráty
- USA: Velkoobchodní zásoby v srpnu dle konečných dat meziměsíčně beze změny
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v listopadu podle konečných dat na 51,0 b
- USA: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v listopadu dle předběžných dat na 51,9 b.
- Americké akcie v úvodu páteční seance rostou
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,03




