Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Makroekonomický výhled pro tento týden

Makroekonomický výhled pro tento týden

3.2.2020 12:06

První únorový týden přinese výsledky hospodaření velkého množství amerických společností, data z americké ekonomiky a zároveň představuje start voleb v USA pro letošní rok.

Data z americké ekonomiky

V pondělí přijdou nová čísla indexu průmyslové aktivity ze Spojených států, Číny, Evropy a dalších regionů a poskytnou tak investorům náhled na aktuální stav světových ekonomik na začátku roku 2020. Ekonomové v konsensu očekávají stabilizaci světové průmyslové aktivity s tím, jak se obchodní napětí mezi Čínou a USA uvolnilo. Ve středu se dočkáme čísel obchodní bilance USA za prosinec loňského roku. V listopadu byl deficit obchodní bilance nejnižší od roku 2016, když dosáhl 43,09 mld. USD. Ve čtvrtek zveřejní USA hodnoty produktivity za čtvrté čtvrtletí. V předchozím kvartálu poklesla produktivita meziročně o 0,2 %. Ekonomové v průměru očekávají její meziroční oživení. V pátek Spojené státy doručí čísla z trhu práce. Očekává se solidní nárůst mimo zemědělství, nízká nezaměstnanost a stagnace růstu mezd.

Výsledková sezóna

Investoři se dočkají výsledků 96 společností zalistovaných v akciovém indexu S&P 500. Zajímavostí budou například výsledky automobilky General Motors, kterou ke konci loňského roku potkala více než pětitýdenní stávka a v poté GM varovala před výrazným meziročním poklesem tržeb ve výsledcích za poslední čtvrtletí.

Své výsledky zveřejní také Ralph Lauren, Twitter, Qualcomm, estee Lauder a News Corp.

Začátek letošního „volebního roku“

Ve Spojených státech v tomto týdnu oficiálně odstartuje letošní volební rok. Stranické primárky začnou v Iowě a tentokrát jsou výjimečné. O demokratickou nominaci se stále uchází rekordní počet jedenácti kandidátů a místní pobočky Demokratické strany hlásí mimořádný zájem dobrovolníků. Donald Trump jako republikán má v Iowě poprvé po 40 letech protivníka z vlastní strany a Iowa se tak na několik dní změnila na centrum americké politiky.

Zdroj: Bloomberg


Tomáš Novák, Fio banka, a.s.


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR26,6436528,12235
USD22,6621423,91986
GBP29,4152431,04776
CHF24,9112326,29377
PLN5,769796,09001

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X