Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Medtronic obdržel povolení k prodeji nového typu neurostimulátoru v EU

Medtronic obdržel povolení k prodeji nového typu neurostimulátoru v EU

9.1.2020 16:05

Výrobce zdravotnických zařízení Medtronic obdržel povolení k prodeji nového typu neurostimulátoru na půdě EU. Toto zařízení je jediné svého druhu, jenž bude na tamějším trhu dostupné. V západní Evropě se jeho uvedení chystá 15. ledna.

Společnost Medtronic která se zabývá výrobou zdravotnických zařízení, dnes dostala povolení k prodeji „hlubokého mozkového neurostimulátoru“ (DBS) v Evropské unii. Bude se tak jednat o jediný neurostimulátor tohoto typu na trhu evropské unie. Zařízení je vybaveno technologií, která umožňuje snímat a nahrávat mozkové signály během léčby pacientů s neurologickými mozkovými poruchami jako je například Parkinsova choroba. BrainSense (výše zmiňované zařízení) umožní lékařům monitorovat konkrétní mozkové signály a porovnat je s nahranými daty různých symptomů nebo vedlejších efektů asociovaných s jejich chorobou či užíváním léků. Zařízení dostalo povolení k prodeji na půdě EU za účelem jeho použití u pacientů se symptomy Parkinsonovy choroby, tremoru, dystonie, epilepsie a obsedantně kompulzivní poruchy. Momentálně se zařízení dále podrobuje zkoumání ze strany úřadu pro kontrolu potravin a léčiv.

Ukázka neurostimulátoru Percept PC; zdroj: Medtronic plc

„Je dokázáno, že DBS výrazně zlepšuje motorické funkce lidí s Parkinsonovou chorobou v porovnání se standardní medicínou. Se současně dostupnými zařízeními jsou lékaři odkázáni na činění rozhodnutí na základě klinických zhodnocení a informací, které sdělí pacient,“ uvedl vedoucí sekce pohybových poruch nemocnice Charité University Hospital v Berlíně.

Zařízení bude dostupné v západní Evropě od 15. ledna a uvedení v dalších částech Evropy bude záležet na tamějších regulacích.

Akcie Medtronic (MDT) posilují o 1,05 % na 117,72 USD.


Tomáš Novák, Fio banka, a.s.


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR26,5259227,99808
USD22,4218123,66619
GBP29,2308630,85314
CHF24,7302526,10275
PLN5,780306,10110

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X