Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Nová prezidentka ECB Lagardeová hovořila na téma globálních změn

Nová prezidentka ECB Lagardeová hovořila na téma globálních změn

22.11.2019 14:09

Nová prezidentka ECB Lagardeová hovořila na dnešní konferenci ve Frankfurtu na téma globálních změn, týkajících se zejména rozvíjejících se trhů, zmiňovala však v tomto smyslu také starý kontinent.

Ilustrativní foto: Ch. Lagardeová a M. Draghi; Zdroj: Flickr ECB

Změny v rozvíjejích se zemích

Nová prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová hovořila dnes na Evropské bankovní konferenci ve Frankfurtu o změnách, ke kterým podle ní dochází zejména v rozvíjejících ekonomikách, zmiňovala však také změny na území starého kontinentu. „Začínáme vidět globální posun, který je tažený zejména rozvíjejícími se trhy. Tato změna se týká posunu od ekonomik tažených zejména vnější poptávkou na hospodářství s větším zaměřením na domácí poptávku. Dále sledujeme posun k ekonomikám zaměřeným více na spotřebu domácností, než na investiční výdaje či na sektor služeb na úkor průmyslového segmentu,“ popsala svůj obrázek změn ve světě bývalá šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF).

Potřeba aktivnější reakce politiků v EMU

Podle Lagardeové byl hospodářský růst v rozvíjejících se ekonomikách tažen zejména globálním obchodem a nabídkovým řetězcem. „Svět se mění, a to zejména v reakci na rozvoj nových technologií, jež rozbíjí zažité dodavatelské řetězce a způsoby, jakým firmy fungovaly. Dalším potenciálním rizikem je také změna klimatu,“ dodala dále centrální bankéřka. V návaznosti na výše zmíněné upozornila, že tyto změny se samozřejmě dotýkají i eurozóny, v neposlední řadě z titulu relativně vysoké kapitálové a také meziproduktové náročnosti, jimiž se export na území EMU vyznačuje. Lagardeová tudíž opět neopomenula upozornit na potřebu aktivnější fiskální politiky zemí měnové unie. „Evropa potřebuje inovovat a investovat, aby dokázala odpovědět na tyto výzvy a udržet svoji konkurenceschopnost,“ řekla Lagardeová.

Zdroj: CNBC; ECB


František Mašek, Fio banka, a.s.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7823126,15770
USD20,8912822,05072
GBP29,0333430,64466
CHF23,0995024,38150
PLN5,441215,74319

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X