Erste Group: Informace z konferenčního hovoru
Erste Group včera pořádala konferenční hovor pro analytiky a investory, ze kterého shrnujeme nejdůležitější body.
- Ambicí Erste pro celoroční výši výnosů z poplatků a provizí zůstává v letošním roce meta 2 mld. EUR. To znamená, že ve 4Q/19 by měla Erste dosáhnout poplatkových výnosů na úrovni minimálně 516 mil. EUR.
- Provozní náklady v letošním roce by měly zůstat pod úrovní 4,3 mld. EUR. Prioritou banky zůstává zvýšení provozní efektivity především na domácím rakouském trhu.
- Regulatorní opatření (regulace poplatků za přeshraniční platby), které vejdou v účinnost ke konci letošního roku, by měly mít v následujícím roce negativní dopad do poplatkových výnosů Erste ve výši 25 – 30 mil. EUR.
- Management Erste nepředpokládá ani v následujícím roce růst čisté úrokové marže. Zatímco úvěrové marže zůstávají dle slov managementu stabilní, s poklesem výnosů u vládních dluhopisů pociťuje banka tlak u reinvestic investičního portfolia.
- Erste Group zvažuje podání nabídky na koupi polské mBank. Dle slov managementu Erste je při ambicích banky stát se nejsilnější bankou v regionu CEE polský trh, kde dosud nepůsobí, přirozeným cílem. Polský trh považuje vedení Erste za zajímavý vzhledem k jeho růstovému potenciálu i příznivému prostředí úrokových sazeb. Samotnou mBank pak vedení vnímá jako zajímavou příležitost.
Michal Křikava, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Erste: Evropská komise schválila akvizici Santander Bank Polska
- Erste: JPMorgan zvyšují cílovou cenu z 86 EUR na 97 EUR se stávajícím doporučením „Overweight“
- Erste: Morgan Stanley zvyšují cílovou cenu z 86 EUR na 97 EUR se stávajícím doporučením
- Erste: Keefe Bruyette & Woods zvyšuje cílovou cenu z 87 EUR na 93 EUR
- Rozhovor s analytikem Fio banky k výsledkům bank na pražské burze
Nejnovější:
- Thysenkrupp obdržel nezávaznou nabídku na koupi své evropské ocelářské divize
- USA: Průmyslová produkce v srpnu meziměsíčně vzrostla o 0,1 %
- Americké futures kontrakty oscilují kolem nuly
- USA: Index importních cen v srpnu meziročně stagnoval v souladu s očekáváním
- USA: Maloobchodní tržby v srpnu dle předběžných dat meziměsíčně vzrostly o 0,6 %
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+0,82 %), kukuřice (+0,77 %), pšenice (+0,62 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,6
- Eurozóna: Průmyslová výroba v červenci meziročně vzrostla dle očekávání o 1,8 %
- Eurozóna: Index očekávání dle průzkumu ZEW dosáhl v září 26,1 b.
- Německo: Index očekávání dle průzkumu ZEW dosáhl v září 37,3 b. při očekávání 25,0 b.