Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Makroekonomický výhled pro tento týden: Výstupy amerických centrálních bankéřů a data z trhu práce

Makroekonomický výhled pro tento týden: Výstupy amerických centrálních bankéřů a data z trhu práce

30.9.2019 13:35

V tomto týdnu bude hovořit celá plejáda zástupců Fedu. V pátek budou zveřejněna data o stavu trhu práce v USA. V Evropě stojí za zmínku report o tempu růstu HDP ve Velké Británii a ČR či CPI v Německu a celé eurozóně.

Američtí centrální bankéři

V tomto týdnu bude pozornost investorů zaměřena na hned několik proslovů členů Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC) Fedu, který rozhoduje o nastavení měnových podmínek ve Spojených státech. Hovořit bude také sám předseda Rady guvernérů Fedu Jay Powell, který se spolu s kolegyní Lael Brainard (členka Rady guvernérů) a Randalem Quarlesem (viceprezident pro dohled) účastní pátečního setkání na dalším z řady „Fed Listens“, na kterém se americká centrální banka snaží navázat diskuzi ohledně jejího fungování jak s akademickým sektorem, tak i se zástupci široké veřejnosti.*

Mimo výše zmíněné zástupce americké centrální banky budou v týdnu hovořit také prezident chicagského Fedu Charles Evans, členka Rady guvernérů Michelle Bowman, prezident reagionální pobočky ve Philadephii Patrick Harker či prezidenti poboček v New Yorku a St. Louis John Williams, resp. James Bullard.

Zasedání v Austrálii, Indii a Polsku

K rozhodovacímu stolu budou v týdnu zasedat centrální bankéři ve třech zemích, a to konkrétně v Austrálii, Indii a Polsku.

Páteční data z amerického trhu práce

Nejsledovanějším makroekonomickým reportem bude v tomto týdnu zajisté páteční zveřejnění dat o kondici trhu práce v USA. Ekonomové oslovení agenturou Reuters v konsensus očekávají, že ekonomika Spojených států dokázala v září vygenerovat cca 140 tisíc nových pracovních pozic, zatímco míra nezaměstnanosti by podle jejich odhadů měla zůstat na 3,7 %. Vyjma reportu z trhu práce stojí v tomto týdnu za zmínku také zveřejnění průmyslových objednávek či objednávek zboží dlouhodobé spotřeby.

Důležitá data v Evropě

Investoři zainteresovaní ohledně dění ve Velké Británii se dočkají zveřejnění finálních dat o tempu růstu HDP ve druhém čtvrtletí. V Německu (pondělí) a také v celé eurozóně budou zveřejněna data o CPI (úterý). V úterý bude zveřejněn finální report ohledně tempa růstu HDP také v České republice.

 

Zdroj: The Financial Times; Bloomberg

—————————————————————————————————

* O jedné z konferencí „Fed Listens“ jsme psali zde.


František Mašek, Fio banka, a.s.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,9771525,30785
USD22,6981423,95786
GBP28,3274329,89957
CHF23,2877824,58022
PLN5,183945,47166

Kompletní informace zde


Informace k používání cookies na těchto stránkách naleznete zde: Další informace X