Výrobce letadel Primoco v 1H 2019 neměl téměř žádné tržby, podepsání významné zakázky odloženo
Český výrobce bezpilotních letadel dnes večer představil výsledky za první polovinu roku 2019. Tržby se meziročně výrazně propadly, když se očekávaná významná zakázka posouvá na konec roku nebo příští rok.
Výsledky společnosti Primoco UAV (BAAPRIUA) za 1H 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
1H 2019 | 1H 2018 | |||
Tržby (mil. Kč) | 1,083 | 18,207 | ||
Hrubý provozní zisk EBITDA (mil. Kč) | -12,473 | 3,930 | ||
Čistý zisk (mil. Kč) | -13,588 | 2,163 |
„Do letošního roku jsme vstupovali s očekáváním, že podepíšeme významnou zakázku na dodání bezpilotních letadel zákazníkovi na Blízkém východě. Tento zákazník na jednu stranu navýšil objednávaný počet letounů, na druhou stranu se však podpis smlouvy odložil v důsledku politické nestability v regionu. Věříme, že tyto obtíže budou překonány a že bude zakázka podepsána v závěru tohoto roku nebo v roce příštím,“ uvedl generální ředitel společnosti Ladislav Semetkovský.
Primoco je v současnosti také ve finálním kole výběrového řízení na dodávku většího počtu letounů do Malajsie, kam již loni dodala tři letouny. Jednání s dvěma desítkami nových potenciálních klientů v dalších zemích jsou v různých fázích jednání, uvádí společnost.
Letadlo společnosti Primoco
„Při našem vstupu na trh Start pražské burzy jsme uváděli, že průměrná doba od navázání kontaktu s klientem do dodání prvního letounu trvá jeden až dva roky. Proto pro nás není až tak významné, jak rychle danou zakázku podepíšeme, spíše dbáme na parametry smlouvy a také šíři klientů, jimž můžeme v budoucnu své letouny dodávat. V tomto ohledu jsme nyní optimističtější než dříve,“ uvedl Semetkovský.
Vedení Primoca očekává, že na začátku příštího roku poskytne výhled hospodaření na rok 2020 včetně jeho segmentové struktury.
Další obchodní den
Další obchodní den trhu START, na kterém se akcie Primoco (BAAPRIUA) obchodují, se bude konat 9. října 2019. Naposledy se akcie společnosti zobchodovaly 17. srpna, kdy při objemu 120 tis. Kč klesly o 4 % na 240 Kč, což by celou společnost ohodnocovalo na 1,043 mld. Kč.
Tiskovou zprávu společnosti naleznete zde.
Zdroj: Primoco, Bloomberg
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Primoco zveřejnilo výsledky za 1H, výrobce bezpilotních letadel letos plánuje prodat 50 letounů
- Primoco UAV: Pozvánka na valnou hromadu
- Primoco reportovalo za 1Q, společnost nepřipsala žádné nové tržby z prodeje bezpilotních letadel
- Primoco v roce 2024 zaznamenalo meziroční pokles a nedosáhlo na svůj výhled
- Manažerské obchody: V březnu se obchodovalo v Kofole, Primocu, ČEZu a Coltu
Nejnovější:
- Wall Street uzavřel se smíšenou bilancí
- Smíšený vývoj v zámoří
- Frankfurtská burza na konci týdne kosmeticky oslabila
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v září podle předběžných dat na 55,4 b.
- Pražská burza v pátek na záporné nule
- Wall Street se v úvodu obchoduje smíšeně
- Microsoft se vyhne pokutě od Evropské komise, oddělí platformu Teams od balíčků Office
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- OpenAI je blíže k přeměně na ziskovou společnost
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+1,71 %), ropa (+1,54 %)