Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Výrobce bezpilotních letadel Primoco získal licenci na obchod s vojenským materiálem

Výrobce bezpilotních letadel Primoco získal licenci na obchod s vojenským materiálem

16.9.2019 09:13, BAAPRIUA

Český výrobce bezpilotních letadel Primoco, jehož akcie se obchodují na trhu START, získal licenci na obchod s vojenským materiálem. Zároveň rozšíří manažerský tým a nabídku o tréninková bezpilotní letadla.

„Povolení, které drží její dceřiná firma Primoco UAV Defence, umožní skupině Primoco UAV rozvíjet prodej dronů jako bezpilotních vzdušných cílů (Unmanned Aerial Target) pro vojenský výcvik. Takzvané target drony jsou pro armády cenově přijatelnou možností, jak výrazně zkvalitnit trénink pilotů vojenského letectva nebo pozemních sil,“ uvádí společnost v prohlášení.

Primoco hlásí také dvě manažerské posily – viceprezidentem zodpovědným za prodej se od září stal Lukáš Trzaskalik, vztahy s investory bude mít nově na starosti Leoš Rousek.

Trzaskalik dříve působil ve výrobci letadel Aero Vodochody, kde se zabýval především prodejem proudových letounů L-39NG a L-159 v Latinské Americe a Africe. Rousek působil v jako novinář v Hospodářských novinách, The Wall Street Journal a agentuře Dow Jones.

„Věříme, že stávající akcionáři ocení naši práci a my dokážeme přilákat i nové zájemce o naše akcie. V letošním roce plánujeme podepsat nové smlouvy, díky nimž bychom se v blízké době měli přiblížit v objemu prodejů jedné miliardě korun. Dále připravujeme vydání investorské zprávy, obsahující hospodářské výsledky za první pololetí,“ uvedl ředitel Primoco UAV Ladislav Semetkovský k blížícímu se ročnímu výročí na trhu START.

Celou tiskovou zprávu společnosti naleznete zde.

Akcie společnosti se obchodují na trhu START pod tickerem BAAPRIUA. Další obchodní den se bude konat 9. října.

Zdroj: Primoco UAV


Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Související odkazy


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR26,3361927,79781
USD24,0355325,36947
GBP29,5923331,23467
CHF24,8494426,22856
PLN5,936126,26558

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X