Kraft Heinz zveřejnila výsledky svého hospodaření za 2Q; její akcie oslabují o 13,80 %
Tržby ve druhém čtvrtletí zaostaly za očekáváním analytiků a čistý zisk zaznamenal výrazný meziroční pokles. Akcie firmy na to zareagovaly prudkým poklesem.
Výsledky společnosti Kraft Heinz Co/The (KHC) za 2Q 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
2Q 2019 | *Konsensus 2Q 2019 | 2Q 2018 | ||
Tržby (mld. USD) | 6,406 | 6,585 | 6,686 | |
Čistý zisk (mil. USD) | 449 | --- | 756 | |
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 0,780 | 0,753 | 1,0 |
*Konsensus Bloomberg
Americká potravinová společnost Kraft Foods ve čtvrtel zveřejnila výsledky svého hospodaření za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2019.
Hospodářské výsledky
Tržby ve druhém čtvrtletí dosáhly 6,406 mld. USD a meziročně poklesly o 4,37 %. Čistý zisk dosáhl 449 mil. USD, což představuje očištěný zisk na akcii ve výši 0,780 USD. Provozní zisk dosáhl 734 mil. USD a úrokové náklady se ocitly na úrovni 316 mil. USD. Nejlépe se společnosti tradičně dařilo ve Spojených státech, kde z tržeb připadá 4,368 mld. USD. 484 mil. USD připadá na Kanadu, 686 mld. USD na Evropu, Blízký Východ a Afriku a 767 mld. USD na zbytek světa.
Vybraná čísla ze čtvrtletní zprávy
Pololetní výsledky dle segmentů
Tržby ve Spojených státech dosáhly 8,7 mld. USD a meziročně poklesly o 1,9 %. Negativní vliv na výsledky měl také nepříznivý vývoj měnových kurzů. Tržby v Kanadě dosáhly 1 mld. USD a meziročně poklesly o 3,6 %. Organické tržby meziročně vzrostly o 0,4 %. Tržby v Evropě, na Blízkém Východě a v Africe meziročně poklesly o 10,2 % na 1,3 mld. USD. Zbytek světa si připisuje tržby 1,4 mld. USD a meziroční pokles ve výši 16,8 %.
Turbulentní podnikatelské prostředí
Společnost se potýkala s problémy, které potkaly také jiné firmy zabývající se spotřebitelskými produkty. Společnosti od Kellogg až po Procter a Gamble zvýšily ceny a investovaly velké množství prostředí za účele udržet své produkty stále atraktivní vzhledem k stále sílící konkurenci ze strany Walmartu, Krogeru a Amazonu.
Dividenda
Společnost deklarovala čtvrtletní dividendu ve výši 0,40 USD na akcii, která by měla být vyplacena 13. září 2019.
Kraft Heinz Co/The (KHC) -13,8 % na 26,625 USD | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. USD) | 32,5 | P/E | 7,9 |
Vývoj za letošní rok (%) | -38,1 | Očekávané P/E | 9,6 |
52týdenní minimum (USD) | 26,1 | Prům. cílová cena (USD) | 34,0 |
52týdenní maximum (USD) | 61,7 | Dividendový výnos (%) | 7,7 |
Zdroj: Bloomberg, Kraft Heinz
Tomáš Novák, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- S&P 500 pokračuje v růstu
- Americké indexy posilují
- Index DAX uzavřel týden růstem, výsledky reportoval Airbus a BASF
- Airbus reportoval solidní čísla za 1Q a zachoval svůj výhled
- ČEZ: EDF podala žalobu proti rozhodnutí ÚOHS
- Pražskou burzu na konci týdne táhnul ČEZ se ziskem 7,17 %
- USA: Průmyslové objednávky v březnu vzrostly o 4,3 % při očekávání 4,5 %
- Americké indexy v úvodu v zeleném, trh práce zůstává silný
- Exxon Mobil reportoval očištěný zisk na akcii za 1Q v souladu s očekáváním
- Výsledky Eli Lilly za 1Q dle očekávání, společnost snížila výhled očištěného zisku na akcii