Mediální skupina CME zveřejnila silné hospodářské výsledky za 2Q
Mediální skupina Central European Enterprises známá také pod zkratkami CETV či CME zveřejnila hospodářské výsledky, které na úrovni provozního zisku (OIBDA) výrazně překonaly analytický odhad, naopak výnosy zaostaly mírně za odhady.
Výsledky společnosti Central European Media Enterprises (BAACETV) za 2Q 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
2Q 2019 | *Medián odhadů | 2Q 2018 | ||
Výnosy (mil. USD) | 183,6 | 185,2 | 159,55 | |
OIBDA (mil. USD) | 73,3 | 67,3 | 55,53 | |
Čistý zisk (mil. USD) | 43,959 | 31,6 | 26,035 |
*Konsensus Reuters (Česká spořitelna, J&T Banka, Komerční banka a Wood & Co
Výsledky za druhé čtvrtletí
Výnosy skupiny meziročně rostly ve druhém kvartále o 1 %, po očištění o měnové kurzy pak rostly tempem 8 % na 183,6 mil. dolarů. Provozní zisk před odpisy a amortizací OIBDA rostl v meziroční komparaci o 21 %, respektive o 29 % na 73,3 mil. dolarů.
Výsledné výnosy za první dva kvartály fiskálního roku 2019 poklesly o 3 %, respektive vzrostly o 5 % na 330,2 mil dolarů. Provozní zisk OIBDA pak rostl v prvních dvou kvartálech meziročně o 16 %, respektive o 25 % při očištění o směnné kurzy.
Provozní a finanční výsledky
Výnosy z televizní reklamy ve druhém kvartálu byly meziročně bez větších změn, nicméně po očištění o směnné kurzy vzrostly 7 %. Výnosy z odběrů vysílání vzrostly o 3 %, respektive o 11 %. Marže OIBDA vzrostla o 650 bazických bodů na 40 %. Výnosy generované z pokračujících provozních aktivit v první polovině roku 2019 vzrostly o 76 % na 140,3 mil. dolarů. Mediální skupina splatila dluh ve výši 100 mil. euro a pákový poměr se tak snížil z 3,5 x na začátku roku na 2,6 x.
V 15:00 začne konferenční hovor s analytiky, před jehož začátkem bude zveřejněna prezentace s detaily hospodaření.
Akcie (BAACETV) včera na pražské burze posílily o 0,62 % na 97,8 Kč.
Zdroj: Bloomberg, Reuters, CETV
Tomáš Novák, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Firemní výsledky pro tento týden: Moneta, SAP, Alphabet, Tesla, Coca-Cola,..
- Stellantis reportoval předběžné výsledky za 1H
- Frankfurtská burza na úvod týdne nepatrně roste
- Pražská burza zahajuje den mírným růstem
- Akciový výhled
- Gen Digital: RBC Capital zvyšuje cílovou cenu na 32 USD a ponechává doporučení "sector perform"
- Asijské akcie se na začátku týdne obchodují poblíž nuly, japonské futures klesají po volbách
- Evropské futures kontrakty mírně oslabují
- Očekávané události: Index předstihových ukazatelů (USA)
- Zámořské akcie v závěru týdne uzavřely smíšeně