American Airlines prodloužila termín odstávky letounů Boeing 737 MAX
American Airlines prodloužila termín odstávky letounů Boeing 737 MAX, a to minimálně do 2. listopadu. Termíny prodlužují i další aerolinky.
Americká společnost American Airlines oznámila, že problematické letouny Boeing 737 MAX ponechá mimo provoz alespoň do 2. listopadu tohoto roku. Denně se opatření dotýká zhruba 115 letů. Původní termín byl nastaven na 3. září.
Již v závěru týdne o prodloužení termínu vynechání zmiňovaných letounů z provozu informovala firma United Airlines, a to do 3. listopadu.
Federální úřad pro letectví (FAA) nadále zkoumá software, který měl být potíže letounu zodpovědný. Tudíž ani není známo, kdy FAA opět umožní lety Boeingu 737 MAX.
Zdroj: Reuters
František Mašek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Vstup do nového týdne se nesl ve znamení výprodejů na technologiích
- Obnovený konflikt v Hormuzu posílá trhy níž
- Frankfurtská burza zakončuje pondělí v zeleném
- Pražská burza v úvodu týdne ztrácí
- Makroekonomický výhled na tento týden: CPI (USA, eurozóna), PPI (USA)
- Wall Street otevírá převážně v červeném, pod tlakem jsou technologické tituly
- Americké futures kontrakty odepisují
- Firemní výsledky pro tento týden: JPMorgan, Bank of America, Goldman Sachs, ASML, Netflix, TSMC,..
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,25
- Vývoj cen komodit: Ropa (+3,43 %), zemní plyn (-1,84 %), stříbro (-1,76 %)





