Americké banky ve stress testech Fedu obstály a oznamují zpětné nákupy akcií
Americké banky v tamních stress testech Fedu obstály. Stress testy po delší době zvládla i Deutsche Bank.
Banky obstály
Americká centrální banka ve čtvrtek informovala, že každoroční stress testy osmnácti největších amerických bank v USA odhalily, že každá z nich má dostatek kapitálu, aby bylo možné navracet část akcionářům. Jedinou problémovou bankou byla Credit Suisse, která podle zjištění Fedu má určité nedostatky v měření potenciálních ztrát. Švýcarská banka má tak pozastavené možnosti navracování kapitálu akcionářům, dokud nedojde k vyřešení problému.
Banky již oznamují zpětný odkup akcií
Čtyři největší americké banky - Citigroup, JP Morgan Chase, Wells Fargo a Bank of America - oznámily krátce po zveřejnění posvěcení ze strany Fedu zpětný odkup akcií v souhrném rozsahu zhruba 105 miliard dolarů.
Po delší době prošla i Deutsche Bank
Stress testy v USA po delší době prošla také Deutsche Bank, která podle Fedu prokázala signifikantní progres při řešení stávajících problémů.
Zdroj: The New York Times
František Mašek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- USA uzavírá růstem
- Americké indexy rostou
- Vyjádření D. Trumpa ohledně situace v Íránu otočily kurz trhů a DAX uzavírá se ziskem těsně pod 1 %
- Pražská burza mírně ztratila, pod prodejním tlakem ČEZ (-3,59 %)
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v březnu dle předběžných dat na -16,3 b. při očekávání -14,6 b.
- USA: Stavební výdaje v lednu meziměsíčně klesly o 0,3 % při očekávání růstu o 0,1 %
- USA: Index aktivity Chicago Fed v únoru na -0,11 b. při očekávání 0,16 b.
- Na Wall Street panuje dobrá nálada po odložení útoků na íránské elektrárny
- Americké futures kontrakty po komentáři Trumpa ohledně Íránu posilují, Dow Jones futures +2,19 %
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Spotřebitelská důvěra a index PMI napříč regiony





