Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > McDonald’s oznámil akvizici společnosti Dynamic Yield

McDonald’s oznámil akvizici společnosti Dynamic Yield

26.3.2019 13:15, MCD, MDO

Ve snaze zvýšit komfort svých zákazníků se fastfoodový řetězec McDonald’s rozhodl o další digitalizaci svých restaurací a oznámil akvizici Dynamic Yield, která by měla přinést větší pohodlí zákazníkům využívajícím služby drive-thru.

Logo McDonald’s; Autor: [McDonald's]

McDonald‘s oznámil, že plánuje akvizici technologické společnosti v souvislosti se snahou o větší digitalizaci svých restaurací v USA. V případě realizace tohoto záměru by se jednalo o největší obchod během posledních dvou dekád.

Fastfoodový řetězec v pondělí uvedl, že souhlasil s nákupem společnosti Dynamic Yield, která se specializuje na technologie zaměřené na personalizaci a logické rozhodování. Technologie firmy Dynamic Yield´s umožní MdDonaldu, aby se jeho drive-thru menu měnilo v závislosti na různých faktorech, jako je například počasí nebo momentální provoz v restauraci.

Dle některých zdrojů by měla hodnota obchodu přesáhnout 300 mil. USD, díky čemuž by se jednalo o největší obchod za posledních dvacet let.

Akvizice představuje pro McDonald‘s zatím poslední krok v digitalizaci svých restaurací v USA. Jen v roce 2019 společnost plánuje vynaložit téměř 1 mld. USD na modernizaci přibližně 2 000 restaurací lokalizovaných ve Spojených státech. Tyto renovace, jako například přidání samoobslužných kiosků a digitálních tabulí s nabídkou menu restaurace, by měly zvýšit tržby díky rostoucímu pohodlí zákazníků, ačkoliv některé franšízy si stěžují, že v krátkém období je tento projekt příliš drahý a nevyplácí se. Další investice, jako například mobilní aplikace McDonaldu, pomáhají společnosti získat více dat, díky čemuž může lépe reagovat na preference svých zákazníků a upravit jim své služby.

McDonald‘s uvedl, že novou technologii již v některých svých restauracích testoval v minulém roce a v tomto roce ji plánuje rozšířit do dalších lokalit v USA, přičemž na obzoru je také expanze do zámoří.

Po ukončení spolupráce bude společnost Dynamic Yield samostatnou společností. 

 

Zdroj: CNBC


Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Související odkazy


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,5163725,77363
USD22,1968523,33516
GBP29,0871730,57883
CHF22,8900724,06393
PLN5,772686,06872

Další měny


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X