Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Tržby z automobilů v Číně v únoru poklesly o téměř 14 %

Tržby z automobilů v Číně v únoru poklesly o téměř 14 %

12.3.2019 11:11

Se zpomalující se čínskou ekonomikou a obchodními válkami s USA poklesly tržby z prodeje automobilů v Číně v únoru o téměř 14 %. Čína v minulém týdnu oznámila, že se chystá provést řadu opatření ke stimulaci tamější ekonomiky, mezi něž se řadí například úprava daňové sazby. Od té si čínská vláda slibuje oživení spotřebitelské poptávky a nastartování zpomalujícího se hospodářství.

Busy Street in China; Autor: [Erdenebayar]

Tržby z automobilového průmyslu v Číně poklesly po osmé za sebou, když v únoru tržby na největším automobilovém trhu zaznamenaly propad o téměř 14 %.

Poptávka po automobilech v Číně rostla po dobu několika let s tím, jak čínská ekonomika zažívala prudký ekonomický růst, který měl za následek posun obyvatelstva do vyšších spotřebitelských struktur. V minulém roce roční tržby poklesly poprvé během asi dvou dekád v návaznosti na zpomalující se ekonomiku a nejistoty v souvislosti s obchodními válkami s USA.

Čína v minulém týdnu ohlásila několik opatření, kterým by chtěla nastartovat zpomalující se tamější ekonomiku. Mezi zamýšlené nástroje patří například snižování daní, které by mohlo pomoci nastartovat poptávku po automobilech. Nicméně analytici uvedli, že očekávaný výsledek se dostaví s jistou časovou prodlevou.

Newyorská Citybank v pondělí poznamenala, že načasování plánovaných daňových škrtů za účelem podpořit spotřebu zůstává stále nejasné, a proto spotřebitelé nákupy automobilů odloží do doby, než nová daň bude zavedena.

Prodeje automobilů představují důležitý barometr zdraví spotřeby čínských spotřebitelů a zároveň jsou klíčovým faktorem pro zahraniční výrobce automobilů, kteří doufají, že čínská poptávka může podpořit světový automobilový sektor.

Zdroj: CNBC


Tomáš Novák, Fio banka, a.s.


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,9190526,19696
USD22,1705223,30748
GBP27,8840229,31398
CHF22,2066023,34541
PLN5,847076,14693

Další měny


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X