Seznam.cz píše, že PPF není nakloněná vyjednávání s Monetou ohledně změny podmínek transakce
Seznam.cz píše, že PPF není nakloněná vyjednávání ohledně změny podmínek na podzim oznámené transakce mezi Air Bank, Home Credit a Monetou.
Podle informací internetového portálu seznam.cz skupina PPF, majoritní vlastník společností Home Credit a Air Bank, nemá v plánu přistoupit na jednání ohledně změny podmínek transakce mezi Monetou a dvěma výše zmiňovanými společnostmi. Na podzim oznámená plánovaná transakce se začala komplikovat na startu roku, kdy byla zveřejněna informace o tom, že akcionáři Monety údajně trvají na změnách podmínek transakce oproti původně oznámeným předpokladům.
Výše zmiňovanou nechuť k vyjednávání může ukazovat také odpověď člena představenstva holandské skupiny Home Credit Mela Carvilla pro magazín Byznys: „Mohu říci, že Air Bank nedávno zveřejnila svoje výsledky a jsou mnohem lepší, než se očekávalo. Takže jsme velmi spokojení s tím, jak si naše česká i slovenská společnost stojí,“ vracel se Carvill při dotazu mířícím právě na téma vyjednávání ohledně změny podmínek transakce k hospodářským výsledkům. Air Bank zveřejnila čistý zisk za celý rok 2018 na úrovni 1,4 miliardy Kč, přičemž 550 milionů Kč z této částky tvořila jednorázová položka z příjmu dividend z dceřiných společností. Česká a slovenská část Home Creditu za rok 2018 zveřejnila čistý zisk ve výši 500 milionů Kč.
Moneta před několika týdny avizovala prostřednictvím vedení banky, že by chtěla upravit podmínky fúze, aby dosavadní akcionáři mohli odkoupit některé akcie a Home Credit by tudíž nedisponovala tak výrazným vlivem.
Společný počet klientů obou diskutovaných entit dosáhl za rok 2018 1,089 milionů, přičemž na samotný Air Bank připadá 673 tisíc oproti 597 tisícům v roce 2017.
Akcie Monety dnes na pražské burze rostou o 0,46 %.
Zdroj: Seznam.cz
František Mašek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Moneta vydala podřízené dluhopisy za 100 mil. EUR
- Rozhovor s analytikem Fio banky k výsledkům bank na pražské burze
- Moneta: Citi zvýšila cílovou cenu ze 141,3 Kč na 159,5 Kč s novým doporučením na „buy“
- Moneta: Goldman Sachs zvyšuje cílovou cenu na 136 Kč při stálém doporučení na stupni "neutral"
- Konferenční hovor Monety k 2Q: potenciál překonat výhled letošního čistého zisku až o 400 mil. Kč
Nejnovější:
- Americké indexy na rekordech
- Frankfurtská burza mírně vzrostla
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 5. září vzrostly o 71 mld. kubických stop při očekávání 68 mld.
- Pražská burza ve čtvrtek rostla, ČEZ opět pod 1300 Kč
- Wall Street otevírá po inflačních datech v kladném teritoriu
- Karo zveřejnilo pozvánku na valnou hromadu, na které se bude hlasovat o zpětném odkupu akcií
- Americké futures kontrakty indikují kladné otevření
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 6. září na 263 tis.
- USA: CPI v srpnu meziročně vzrostl dle očekávání o 2,9 %
- Vývoj cen komodit: Ropa (-1,08 %), zlato (-0,64 %)