Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Honda potvrzuje uzavření továrny ve Velké Británii a tvrdí, že to není v souvislosti s Brexitem

Honda potvrzuje uzavření továrny ve Velké Británii a tvrdí, že to není v souvislosti s Brexitem

19.2.2019 11:16, HMC, HDM

Honda plánuje uzavřít svoji jedinou továrnu ve Velké Británii. Dle současného plánu by k uzavření mělo dojít v roce 2021 a o práci by mohlo přijít až 3 500 současných zaměstnanců. Společnost nezvažuje opuštění evropského trhu, nicméně se chystá exportovat auta z Japonska.

Honda Insight; Autor: [GabboT]

  • Generální ředitel společnosti, Takahiro Hachigo, řekl na tiskové konferenci v úterý, že rozhodnutí je součástí globálního restrukturalizačního plánu. Hachigo také uvedl, že Honda bude nadále zakládat své evropské ředitelství v UK.
  • Mezitím jiný úředník společnosti Honda v úterý uvedl pro BBC radio, že uzavření není v souvislosti s Brexitem.

Japonský výrobce aut Honda v úterý potvrdil své plány na uzavření výrobny aut ve městě Swindon ve Velké Británii, což by mohlo způsobit ztrátu až 3 500 pracovních míst.

CEO, Takahiro Hachigo, v úterý na tiskové konferenci uvedl, že rozhodnutí je součást globálního restrukturalizačního plánu a společnost bude i nadále pokračovat v zakládání ředitelství v UK. V tomto čase jiný manažer uvedl pro BBC radio, že uzavření není v souvislosti s Brexitem.

Britská vláda vyjádřila jisté znepokojení ohledně rozhodnutí uzavřít jedinou továrnu společnosti Honda ve Velké Británii.

„Velká Británie je jedním z lídrů ve vývoji těchto technologii a je velmi znepokojující, že rozhodnutí tohoto charakteru bylo učiněno právě nyní. Je to devastující rozhodnutí pro Swindon a Velkou Británii,“ uvedl Britský politik Greg Clark.

Honda ve Velké Británii dnes informovala zaměstnance o svém plánu uzavřít výrobu ve Swindonu na konci produkčního cyklu současné modelové série, který nastane v roce 2021.

Dle tvrzení společnosti Honda nezvažuje opuštění evropského trhu. Nicméně plánuje exportovat elektrická auta vyrobená v Japonsku.

Roční vývoj kurzu akcií společnosti Honda; Zdroj: [Bloomberg]

Zdroj: Bloomberg, CNBC


Tomáš Novák, Fio banka, a.s.


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,2018026,49421
USD22,4942223,64778
GBP28,5236229,98638
CHF22,4562023,60781
PLN5,870476,17153

Další měny


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X