Tržby VW v roce 2018 dosáhly rekordní úrovně
Tržby německé automobilky z Wolfsburgu v roce 2018 dosáhly nového maxima navzdory zhoršenému vývoji v druhé polovině roku 2018 z důvodu negativních dopadů obchodních tarifů a nových evropských emisních standardů.
Tržby VW dosáhly rekordní úrovně navzdory zhoršenému růstu
Obchodní tarify a nové emisní standardy otřásly vývojem v druhé polovině roku 2018.
Automobilka Volkswagen dosáhla rekordních tržeb v roce 2018, ale došlo k němu jen tak tak, protože v druhé polovině roku 2018 se růst zhoršil z důvodu obchodních tarifů a „tvrdým dopadům“ nových evropských emisních standardů.
S odvoláním na tvrzení společnosti, firma v minulém roce prodala 6,24 milionu vozů, což představuje růst o 0,2 % ve srovnání s rokem 2017. Konec roku poměrně pokulhával, když se tržby propadly o 9 %
COO společnosti Ralf Brandstätter varoval před rokem 2019, který podle něj bude dalším rokem plným obrovských výzev. Společnost se bude kromě objemu růstu soustředit v budoucnu více na ziskovost, než tak činila doposud.
Tržby v Číně, největším trhu VW, v prosinci poklesly o 15,3 % a v roce 2018 skončily s počtem prodaných vozů ve výši 3,11 milionů. Tržby na čínském trhu poklesly poprvé od roku 1990.
Tahounem společnosti v roce 2018 byly sportovní auta, jejichž prodej vzrostl o 38 % v porovnání s celkovým prodejem vozů, který vzrostl o 0,2 %. Vozy typu SUV představují asi jednu pětinu tržeb.
Akcie společnosti v této chvíli během dnešní obchodní senace oslabují o 0,51 %.
Zdroj: The Financial Times
Tomáš Novák, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování posiluje
- Volkswagen údajně plánuje rozsáhlé propouštění a zavírání továren
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Frankfurtská burza mírně oslabuje, akcie BMW padají po snížení ročního výhledu
- Německé akcie v úvodu ztrácí, reportovaly firmy DHL, BASF, Volkswagen, MTU Aero Engines a Porsche
Nejnovější:
- US trhy uzavírají poklesem
- Americké indexy klesají
- Německé akcie ve čtvrtek oslabily, index DAX -1,56 %
- USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v červenci klesl na 9 b. při očekávání 12 b.
- USA: Změna zásob plynu podle EIA k 17. červenci na 32 mld. kubických stop
- Pražská burza oslabila pod tlakem negativního sentimentu ve světě
- Lockheed Martin překonal odhady za 2Q a zvýšil celoroční výhled, backlog dosáhl nového rekordu
- USA: Spotřebitelská důvěra v červenci podle předběžných dat vzrostla na -15,9 b.
- CSG refinancuje část úvěrů v objemu až 3,062 mld. EUR
- Index S&P 500 na začátku obchodování oslabuje, akcie Alphabet po výsledcích klesají o 6,3 %






