Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Ekonomové oslovení The Financial Times favorizují jako příštího prezidenta ECB Erkkiho Liikanena

Ekonomové oslovení The Financial Times favorizují jako příštího prezidenta ECB Erkkiho Liikanena

28.12.2018 16:08

Ekonomové oslovení The Financial Times favorizují jako příštího prezidenta ECB Erkkiho Liikanena, který působil jako guvernér finské centrální banky.

Favorit bývalý finský guvernér Liikanen 

Britský list The Financial Times zveřejnil anketu ekonomických analytiků. která se zaměřuje na odhady příštího nástupce současného prezidenta Evropské centrální banky Maria Draghiho. Ekonomové oslovení deníkem The Financial Times považují za nejpravděpodobnějšího Draghiho nástupce Erkki Liikanen, který má se světem centrálního bankovnictví bohaté zkušenosti. Liikanen zastával funkci guvernéra finské centrální banky a působil tak v radě guvernérů Evropské centrální banky. Známý finský ekonom také působil v Mezinárodním fondu a má za sebou i bohatou politickou kariéru. Je taktéž autorem známého reportu se záměrem strukturálních změn bankovního sektoru na území Evropské unie.

Šance se dávají i franouzskému guvernérovi

The Financial Times se kromě odhadů analytiků tázal také na jejich osobní preference. V těch zvítězil současný člen Výkonné rady Evropské centrální banky Benoîta Cœurého. Jeho jmenování však ekonomové příliš nevěří, když ho na příštího prezidenta tipuje pouze 1 ze 24 dotázaných. Naopak na Liikanena by si vsadilo 8 z nich. Za ním skončil se šestí hlasy guvernér francouzské centrální banky François Villeroy de Galhau.

Současný prezident Evropské centrální banky opustí svoji funkci v říjnu příštího roku.

Zdroj: Photo by Giulia Carbonaro; Appropriate credit: "© Giulia Carbonaro/ European Central Bank 2018"

 

 

Zdroj: The Financial Times


František Mašek, Fio banka, a.s.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,7217425,03827
USD23,1223724,40563
GBP28,0107229,56528
CHF24,5069525,86705
PLN5,079305,36120

Kompletní informace zde