Čína omezí cla na dovoz amerických aut, napsal na Twitter D. Trump po úspěšné schůzce s Ťin-pchingem
Čína omezí cla na dovoz amerických aut, napsal na Twitter D. Trump. Schůzka s jeho čínským protějškem Si Ťin-pchingem se nesla v pozitivním duchu ohledně vyjednávání o vzájemném obchodě.
Trumpův tweet
Americký prezident Donald Trump na svém Twitterovém účtu napsal, že Čína „sníží a zruší„ celní tarify na dovoz amerických automobilů do země. Více informací prozatím prezident USA nepřipojil.
Schůzka na summitu G - 20
Donald Trump tweet zveřejnil po víkendové schůzce s jeho čínským protějškem Si Ťin-pchingem, která se podle všeho nesla v pozitivním duchu. Oba prezidenti se zavázali, že v průběhu příštích 90 dnů budou probíhat vyjednávání, během kterých by nemělo docházet k žádnému zavádění nových celních tarifů. Tím se tudíž také odkládá Trumpem avizované zvyšování cel na některé čínské importy z 10 % na 25 %. Čína by měla také zvýšit objem exportů ze Spojených států, aby snížila přebytek bilance s USA.
Zdroj: The Financial Times; CNBC; Marketwatch
František Mašek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Frankfurtská burza uzavřela úterní obchodování v zelených číslech
- Pražská burza překonala hranici 2800 bodů
- USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board v srpnu klesla na 89,4 b. při očekávání 90,2 b.
- USA: Prodeje nových domů v červenci dosáhly 607 tis. při očekávání 620 tis.
- USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v srpnu na 4 b. při očekávání 7 b.
- Wall Street v úvodu úterní seance posiluje, výsledky Dick’s Sporting Goods zaostaly za odhady
- USA: Index cen domů FHFA v červnu meziměsíčně stagnoval při očekávání růstu o 0,2 %
- Americké futures kontrakty indikují otevření trhů v zelených číslech
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,91 %), pšenice (-1,93 %), zemní plyn (-1,09 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,66





