Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Ministr financí USA se poptával zástupců bank na jimi preferovaný kanál utahování měnové politiky

Ministr financí USA se poptával zástupců bank na jimi preferovaný kanál utahování měnové politiky

28.11.2018 15:43

Ministr financí USA se poptával zástupců bank na jimi preferovaný kanál utahování měnové politiky, píše Bloomberg v návaznosti na šest zdrojů obeznámených se situací.

Ministr financí USA se vyptával zástupců soukromých bank na měnovou politiku

Americký ministr financí Steven Mnuchin se na konci října na privátní schůzce se zástupci bank z řad dluhopisových dealerů ptal na to, zda by preferovali utahování měnové politiky prostřednictvím zvyšování úrokových sazeb či rychlejšího snižování bilance Fedu. Snižování bilance probíhá postupným omezováním reinvestic výnosů ze státních dluhopisů a tzv. mortgage-backed securities (MBS), tedy položek, které tvořily drtivou většinu tříkolového kvantitativního uvolňování Fedu. Mnuchin se v reakci na kritiku prezidenta Donalda Trumpa směrem ke zvyšování úrokových sazeb ze strany Fedu poptával na názor představitelů bank, zda by preferovali zpřísňování měnové politiky spíše přes kanál rychlejší redukce bilance. Bloomberg  to tvrdí s odkazem na šest osob zainteresovaných v dané záležitosti. Podle zdrojů dostal ministr financí smíšené odpovědi.

Trump opět kritizoval Fed

Americký prezident Donald Trump včera Fed opětovně kritizoval. Dokonce řekl, že není příliš spokojený se svojí volbou v podobě J. Powella jako předsedy Rady guvernérů. Americkou centrální banku dokonce tentokrát obvinil i za plánované snižování stavů ze strany General Motors. Již dříve dával Fedu za vinu korekci na akciovém trhu.

 

Zdroj: Bloomberg


František Mašek, Fio banka, a.s.


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,0935726,38043
USD22,7175023,88251
GBP29,1027730,59523
CHF22,7867223,95528
PLN5,850006,15001

Další měny


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X