Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Čína slibuje větší otevření země pro zahraniční obchod a důraz na ochranu duševního vlastnictví

Čína slibuje větší otevření země pro zahraniční obchod a důraz na ochranu duševního vlastnictví

27.11.2018 16:47

Čína přislíbila uvolnění restrikcí pro zahraniční institucionální investory a silnější důraz na patentovou politiku a dozor nad respektováním duševního vlastnictví.

Dnes v Hamburgu Liu He, čínský místopředseda vlády, přislíbil, že země učiní další kroky na podporu mezinárodního obchodu. Představitel čínské exekutivy nezmínil výslovně americký tlak a slova Donalda Trumpa o možném navýšení celních sazeb a rozšíření objemu jimi zatíženého zboží, nicméně zmíněná opatření korespondují s tím, co je čínské obchodní politice vyčítáno a má být důvodem pro ofenzivní přístup americké protistrany v rámci bilaterálních obchodní vztahů mezi zeměmi. Čínský vícepremiér totiž zmínil další otevírání tamní ekonomiky pro zahraniční investice v podobě snižování a odstraňování omezení na trhu pro zahraniční banky a institucionální investory. Uvolnění restrikcí se má týkat nejrůznějších odvětví, od telekomunikací, leteckého inženýrství až po vzdělávání či zdravotnické služby. Země se má zároveň do budoucna zasadit o silnější ochranu duševního vlastnictví. Přispět k tomu mají revize zákona o patentech či větší postihy za jeho porušování.

Jak již bylo řečeno, slova představitele čínské vlády přicházejí po ofenzivním vyjádření Donalda Trumpa, který upozornil, že pokud se svým čínským protějškem nedojdou na summitu G20 pondělí 1. prosince v Buenos Aires k uspokojivé dohodě, nelze očekávat, že by vyslyšel volání Číny o snižování celní zátěže, ba naopak ve hře je její navýšení.

 

Zdroj: The Financial Times


Miloslav Blín, Fio banka, a.s.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,9662026,35180
USD20,5536521,69435
GBP28,7083630,30164
CHF22,7886324,05337
PLN5,479545,78366

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X