Emerging trhy zažily nejhorší týden za posledních 6 měsíců
Emerging trhy zažily nejhorší týden za posledních 6 měsíců
Akcie na emerging trzích zažily nejhorší týden za posledních 6M v reakci na spekulace o zpomalování ekonomického růstu ve světě, který se projevil na poklesu cen komodit. Pokles přitom táhly producenti mědi polský KGHM, který v tomto týdnu oslabil o -10%, a největší čínský výrobce Jiangxi Copper, který si připsal ztrátu -3,8%. Index, zpracovávaný Morgan Stanley, který sleduje 25 rozvíjejících se trhů klesl v tomto týdnu o 2,1%, nejvíce od 14/7. Index v minulém roce vzrostl o +29%. Cena v mědi v New Yorku tento týden nasměřovala k 5T největšímu poklesu, v rámci poklesu poptávky a rostoucích zásob. Cena ropy také směřuje k největšímu poklesu od dubna 2005, když teplé americké podnebí snižuje poptávku po teple. Ropa crude pro říjnové dodávky se dostala až na cenu $54,9/barel a oslabila v tomto týdnu o 9,6%. V reakci na to klesla akcie maďarského MOLu na 20 275HUF (-6,1% za tento týden).
Nejnovější:
- Zámořské akcie oslabily
- Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
- Německé akcie klesly o téměř 1 %
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
- USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v červnu klesl na 4 b. při očekávání 8 b.
- USA: Index PMI ve výrobě podle předběžných dat v červnu vzrostl na 55,7 b. při očekávání 54,6 b.
- Wall Street v červených číslech, ztrácí především technologie
- ČEZ založil dceřinou společnost ČEZ Energy
- CSG jmenovala Davida Jacobse prezidentem CSG Defense North America
- Americké futures kontrakty klesají, Nasdaq 100 futures -3,04 %




