Donald Trump se již poněkolikáté kriticky vyjadřoval ke zvyšování úrokových sazeb ze strany Fedu
Donald Trump se již poněkolikáté kriticky vyjadřoval ke zvyšování úrokových sazeb ze strany Fedu. Dokonce označil americkou centrální banku za největší problém americké ekonomiky.
Předseda Rady guvernérů Fedu J. Powell, který byl do funkce jmenován současným prezidentem D. Trumpem je v posledních měsících terčem kritiky ze strany samotného prezidenta
Prezident Spojených států Donald Trump si včera opětovně neodpustil rýpnutí do americké centrální banky. Trump znovu zopakoval, že by si přál nižší úrokové sazby a již poněkolikáté dal najevo, že mu graduální zvyšování sazeb ze strany Fedu není po chuti. „Rád bych viděl nižší sazby, myslím si, že jsou příliš vysoké. Podle mě máme problém s Fedem více, než s čímkoliv jiným“ označil posléze dokonce centrální banku za největší problém současnosti.
Donald Trump se na adresu Fedu v minulosti v návaznosti na zvyšování úrokových sazeb kriticky vyjadřoval již několikrát.
Dolar se dnes na páru s eurem obchoduje na 1,14 EUR/USD.
Zdroj: CNBC
František Mašek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+4,12 %), stříbro (-3,26 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,26
- USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 2. lednu poklesl o 10,0 %
- Eurozóna: CPI v prosinci dle předběžných dat meziročně vzrostl o 2 % v souladu s očekáváním
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+4,15 %), stříbro (-2,29 %), měď (-1,48 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,74
- ČR: Devizové rezervy ČNB dosáhly v prosinci 175,8 mld. USD
- Německo: Míra nezaměstnanosti dosáhla v prosinci dle očekávání 6,3 %
- Frankfurtská burza otevírá seanci v zeleném




