Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Bývalá předsedkyně Rady guvernérů Fedu J. Yellenová říká, že Fed by měl sazby zvyšovat „trochu více“

Bývalá předsedkyně Rady guvernérů Fedu J. Yellenová říká, že Fed by měl sazby zvyšovat „trochu více“

31.10.2018 11:09

Janet Yellenová se včera vyjadřovala k měnové politice americké centrální banky. Hovořila i o svých setkáních s Donaldem Trumpem.

Fed by měl sazby zvyšovat „trochu více“

Bývalá předsedkyně Rady guvernérů Fedu Janet Yellenová se v úterý na Charles Schwab Impact 2018 conference rozpovídala o měnové politice Fedu, navíc se vyjádřila i k současnému prezidentovi Spojených států Donaldu Trumpovi. Janet Yellenová řekla, že podle ní by Fed měl zvyšovat úrokové sazby „o trochu více“, a to navzdory tržním korekcím z předchozích dní. Podle bývalé předsedkyně zůstávají finanční podmínky v USA nadále akomodativní či uvolněné, i přes zmiňované korekce. Yellenová také dodala, že podle ní zatím nehrozí, že by inflace ve Spojených státech nečekaně zrychlila. Inflační proces podle ní vykazuje spíše benigní charakter. Známá ekonomka však také nezapomněla dodat, že pro americkou centrální banku se jedná o nelehkou pozici.

Mírné zpomalení růstu ve 2019

Rovnovážná úroveň úrokových sazeb konzistentních s reálnou přirozenou sazbou a inflačním cílem se podle Yellenové nachází na 3 %, zatímco mezibankovní sazba federal funds rate se v současné chvíli nachází na 2 % až 2,25 %. Fed by tak podle ní měl nadále ve zvyšování sazeb pokračovat. Yellenová také v příštím roce očekává mírné zpomalení tempa růstu HDP v USA, avšak růst by podle ní měl nadále zůstat solidní a tlačit tak na další pokles míry nezaměstnanosti.

Setkání s Donaldem Trumpem

Yellenová také odpovídala na dotazy týkající se jejího vztahu s Donaldem Trumpem. „Potkali jsme se dvakrát a pokaždé jsme měli smysluplnou konverzaci. Je jasné, že prezident je zainteresovaný na ekonomickém růstu“, řekla bývalá předsedkyně Rady guvernérů. Yellenová na adresu prezidentových komentářů o Fedu odvětila, že centrální banka by měla zůstat klidná a pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb.

 

Zdroj: Marketwatch


František Mašek, Fio banka, a.s.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,3242726,72973
USD21,2551822,43482
GBP29,2172430,83876
CHF23,0401524,31885
PLN5,592225,90258

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X