Německý DAX stáhly do záporu ztráty automobilek, nejvýrazněji však klesala Lufthansa
Německý DAX stáhly do záporu ztráty automobilek reagující na odmítnutí nabídky EU na nulová cla pro automobilky ze strany D. Trumpa. Nejvýrazněji však v pátek klesala Lufthansa.
Dnešní vývoj německého indexu DAX; Zdroj: Bloomberg
Německý index DAX se dnes na pozadí opětovných pří v obchodním vztahu mezi EU a USA obchodoval od začátku seance v záporném teritoriu a nakonec odepsal 1,04 %. Index táhly do záporu ztráty automobilek, které do červených čísel poslalo včerejší prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom, že nabízená dohoda ze strany EU ohledně zrušení cel na průmyslové výrobky včetně automobilů pro něho není dostatečně dobrá. Daimler (DAI) tak odepsal 1,9 %, zatímco BMW (BMW) a Volkswagen (VOW3) uzavřely shodně slabší o 1,41 %. Ještě o něco výrazněji klesal dodavatel součástek do automobilů Continental (CON; -1,9 %).
Nejhůře z celého indexu si však vedla společnost Lufthansa (LHA; -3,8 %), kterou do záporu tahala zejména negativní analýza americké banky Citigroup. Ta dnes snížila doporučení pro německou aerolinku na sell a srazila cílovou cenu z předchozí úrovně 32,50 eur na současných 19,90 eur za akcii.
Nedařilo se ani firmě Heidelberg (HEi; -1,8 %), která vykazuje vzhledem ke struktuře svého businessu vyšší citlivost na vývoj obchodních vztahů EU se Spojenými státy. V záporu uzavřela také Commerzbank (CBK; -1,5 %). Z celého indexu odepisovaly takřka všechny společnosti, výjimku tvořil pouze německý distributor plynu Linde (LIN; +0,2 %), který uzavřel v nepatrném plusu.
Index DAX -1,04 % na 12364,06 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
Linde (LINU) | +0,2 % | Lufthansa (LHA) | -3,8 % |
Adidas (ADS) | -0,1 % | Continental (CON) | -1,9 % |
RWE (RWE) | -0,2 % | HeidelbergCement (HEI) | -1,8 % |
Deutsche Telekom (DTE) | -0,4 % | Daimler (DAI) | -1,7 % |
Deutsche Boerse (DB1) | -0,6 % | Commerzbank (CBK) | -1,5 % |
Zdroj: Bloomberg
František Mašek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Frankfurtská burza uzavřela úterý růstem
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování mírně posiluje, pokračuje výsledková sezóna
- DAX posiluje, reportovaly BMW, Heidelberg Materials a Puma
- Volkswagen snížil výhled na rok 2025, výsledky Audi a Porsche negativně ovlivnila cla
- Frankfurtská burza v úvodu posiluje, výrazně se daří automobilkám
Nejnovější:
- Trumpova administrativa údajně jedná o získání podílu v Intelu
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn +1,09 % na 2,872 USD za mbtu
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,48
- Brazilská bankovní skupina Nu Holdings zveřejnila výsledky za 2Q nad očekáváním Wall Street
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,02 %), ropa (-0,73 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,96
- Warren Buffett ve 2Q otevřel pozici v UnitedHealth Group, Bill Ackman nakoupil Amazon a Alphabet
- Pražská burza na konci týdne mírně roste, Kofola získala 100% podíl ve společnosti ASO VENDING
- Kofola získala 100% podíl ve společnosti ASO VENDING, provozovateli nápojových a jídelních automatů
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování mírně posiluje