Campbell Soup reportovala čísla za 4Q FY 18 a oznámila divestice, chystá se prodávat dvě divize
Campbell Soup reportovala čísla za 4Q FY 18 a oznámila divestice, chystá se prodávat divize Campbell International a Campbell Fresh. Akcie společnosti v pre - marketu klesaly o 1,65 %.
| Výsledky společnosti Campbell Soup Co (CPB) za 4Q 2018 | ||||
|---|---|---|---|---|
| 4Q 2018 | *Konsens 4Q 2018 | 4Q 2018 | ||
| Tržby (mld. USD) | 2,22 | 2,24 | 1,66 | |
| Čistý zisk (mil. USD) | 94 | -- | 318 | |
| Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 0,25 | 0,25 | 0,52 | |
* Konsensus Bloomberg
Oznámení divestic
Výrobce polévek Campbell Soup dnes spolu s kvartálními výsledky za čtvrté čtvrtletí oznámil divestici divizí Campbell International a Campbell Fresh. Následné ušetřené prostředky chce použít na snižování dluhu. Zmiňované divize, které chce společnost prodávat, jsou v současné chvíli zodpovědné za zhruba čtvrtinu veškerých tržeb firmy. Společnost vydala prohlášení, ve kterém uvádí, že jako nejlepší řešení vidí v současné chvíli soustředění se na jádrový business v Severní Americe. Společnost je již delší čas pod tlakem aktivistického investora Dana Loeba. Ten již tři roky vytváří tlak na hledání kupce pro celou společnost, Campbell Soup však dnes místo prodeje celé firmy oznámila výše zmiňované divestice a snahu soustředit se na domácí jádrový business.
Výsledky za 4Q FY18
Spolu s oznámením o prodeji výše zmiňovaných divizí také firma reportovala čísla za poslední čtvrtletí fiskálního roku 2017. Na úrovni celkových tržeb zůstala mírně pod konsensem analytiků oslovených agenturou Bloomberg. Zisk na akcii v očištěné formě odhady analytiků naplnily. Ukazatel organických tržeb meziročně poklesl o 3 %.
Výhled pro FY19 a na úrovni dlouhodobého horizontu
Campbell Soup očekává pro fiskální rok výhled na úrovni očištěného zisku na akcii mezi 2,45 až 2,53 dolary. Analytici oslovení agenturou Bloomberg měli očekávání nastaveny mírně výše, konkrétně na 2,67 EPS. V dlouhodobém horizontu firma očekává růst EPS mezi 7 až 9 % meziročně. Organické tržby by v dlouhodobém horizontu podle projekce společnosti měly růst o 1 až 2 %.
Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.
Akcie společnosti v předobchodní fázi klesaly o 1,65 %.
| Campbell Soup Co (CPB) včera uzavřela na 39,99 USD | |||
|---|---|---|---|
| Ukazatel | Ukazatel | ||
| Kapitalizace (mld. USD) | 12,0 | P/E | 14,0 |
| Vývoj za letošní rok (%) | -16,9 | Očekávané P/E | 15,2 |
| 52týdenní minimum (USD) | 32,6 | Prům. cílová cena (USD) | 37,6 |
| 52týdenní maximum (USD) | 51,1 | Dividendový výnos (%) | 3,6 |
Zdroj: Bloomberg; The Financial Times; Campbell Soup
František Mašek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Wall Street koriguje páteční ztráty, společnost Campbell’s reportovala výsledky hospodaření
- Wall Street se v úvodu seance obchoduje smíšeně
- Potravinářská společnost Campbell’s reportovala za 1Q a oznámila dohodu o koupi podílu v La Regina
- Americké akcie v úvodu obchodování rostou, Alphabet přidává téměř 8 % po rozhodnutí soudu
Nejnovější:
- Americké trhy končí týden na pozitivní vlně
- Wall Street mírně roste
- Německé akcie na konci týdne oslabily o 0,2 %
- Pražská burza v závěru týdne rostla
- Index S&P 500 stagnuje, akcie Meta rostou po představení nového AI modelu
- Americké futures kontrakty se vyvíjejí smíšeně
- Delta Air Lines zveřejnila výsledky za 2Q nad odhady a potvrdila celoroční výhled zisku
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,58 %), kukuřice (-0,77 %), zemní plyn (-0,76 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,22
- EasyJet obdržel nabídku na převzetí od Apollo za 5,7 mld. GBP, která překonává Castlelake





