Deutsche Bank přebírá minoritní podíl ve společnosti ModoPayments
Německá Deutsche Bank přebírá minoritní podíl v americké společnosti ModoPayments, která vytváří platební řešení.
Deutsche Bank investovala nezveřejněnou sumu do amerického start-upu ModoPayments, který vytváří platební řešení pro smartphony a získala tak minoritní podíl v této společnosti.
Osoba, která je s odkupem části firmy blíže obeznámena, sdělila zpravodajskému serveru Financial Times, že velikost podílu se bude pohybovat okolo 10 % a že suma, kterou Deutsche Bank vynaložila na odkup podílu je dvouciferné číslo v milionech eur.
Největší německá banka věří, že získání podílu u firmy ModoPayments jí pomůže k expanzi v oblasti digitálních plateb a to jak pro segment B2B, tak pro B2C.
“Platby jsou rodokmenem bankovnictví. Více a více celosvětových plateb je vykonáno elektronicky prostřednictvím finančních technologií a online platforem”, řekl John Gibbons, ředitel globálního transakčního bankovnictví v Deutsche Bank.
Posílení celosvětové transakční složky banky, která generuje stabilní příjmy a je méně vystavená nejistotám na finančních trzích než její investiční složka, je jednou ze strategických priorit nového výkonného ředitele Deutsche Bank Christian Sewing.
Na Xetře se dnes Deutsche Bank obchoduje mírně pod nulou a to na hodnotě -0,32 %.
Zdroj: Financial Times
David Halman, Fio banka, a.s.
Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Frankfurtská burza otevírá na kladné nule
- Frankfurt uzavírá středeční seanci v záporu
- Frankfurtská burza v úvodu posiluje, výsledky reportoval Adidas, Deutsche Bank a Airbus
- Frankfurtská burza v úvodu týdne ztrácí, Barclays aktualizovala cílové ceny pro banky
- Frankfurtská burza na začátku obchodování klesá, akcie SAP po zveřejnění výsledků oslabují o 10 %
Nejnovější:
- Americké trhy končí týden na pozitivní vlně
- Wall Street mírně roste
- Německé akcie na konci týdne oslabily o 0,2 %
- Pražská burza v závěru týdne rostla
- Index S&P 500 stagnuje, akcie Meta rostou po představení nového AI modelu
- Americké futures kontrakty se vyvíjejí smíšeně
- Delta Air Lines zveřejnila výsledky za 2Q nad odhady a potvrdila celoroční výhled zisku
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,58 %), kukuřice (-0,77 %), zemní plyn (-0,76 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,22
- EasyJet obdržel nabídku na převzetí od Apollo za 5,7 mld. GBP, která překonává Castlelake




