Mario Draghi na tiskové konferenci ničím nepřekvapil; forward guidance zůstává totožný
ECB dnes na měnovém zasedání Rady guvernérů ničím nepřekvapila, stejně tak prezident ECB M. Draghi. Ten zopakoval, že sazby zůstanou na stávajících úrovních do léta 2019, QE skončí úplně na konci roku.
Evropská centrální banka na dnešním zasedání Rady guvernérů ničím nepřekvapila. Úrokové sazby zůstávají na stávajících úrovních, stejně tak program nákupu aktiv, který by měl postupně skončit na konci roku. ECB opět zopakovala, že úrokové sazby zůstanou na stávajících úrovních až do léta 2019. Vše je podmíněno vývojem inflace v souladu s prognózou. O všem podstatném jsme již psali po minulém zasedání zde.
Mario Draghi na 40 minutové tiskové konferenci taktéž navázal na svá minulá prohlášení a ničím trhy nepřekvapil. Prognóza inflace i forward guidance zůstávají nadále totožné.
Euro na páru s dolarem na 1,1683 EUR/USD (-0,36 %).
Zdroj: ECB
František Mašek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 13. březnu nečekaně vzrostly o 6,16 mil. barelů
- Wall Street otevírá obchodování v záporu
- USA: Průmyslové objednávky v lednu vzrostly o 0,1 % v souladu s očekáváním
- General Mills reportovala očištěný zisk na akcii za 3Q pod odhady
- Americké futures kontrakty oslabují
- Vývoj cen komodit: Zlato (-2,35 %), stříbro (-2,22 %), měď (-1,27 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,24
- Mezi akcionáře Karo Leather se zařadila americká banka Goldman Sachs
- USA: Index výrobních cen v únoru meziročně vzrostl o 3,4 % při očekávání růstu 3,0 %
- USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 13. březnu klesl o 10,9 %





