Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > D. Trump mírní slova o případném omezení investic firem s čínským kapitálem v USA a kontrole exportu

D. Trump mírní slova o případném omezení investic firem s čínským kapitálem v USA a kontrole exportu

27.6.2018 10:21

D. Trump včera zmírnil slova o případném omezení investic firem s čínským kapitálem v USA a kontrole exportu ve snaze zabránit ukradení amerického know - how.

Zdroj: Gage Skidmore via Wiki Commons

Mírnější tón

Americký prezident Donald Trump zmírnil tón, kterým hovoří o plánovaném úsilí o omezení investic čínských společností (resp. společností s min. 25% podílem čínského kapitálu - viz info WSJ) ve Spojených státech. Trump řekl, že jeho administrativa by mohla od avizovaných plánů na zavedení limitů na čínské investice do amerických technologických firem odstoupit. V návaznosti na to americký prezident změkčoval i prohlášení ohledně posílení kontroly vývozu, aby se zabraňovalo dodávkám technologií do Číny.

Slova ministra financí

Již před několika dny americký ministr financí Steven Mnuchin označil informace od médií ohledně připravovaných limitech na čínské investice za fake news. Podle něho by limity neměly platit jen na Čínu, ale na veškeré země, které mají v úmyslu ukrást americké know - how.

Donald Trump tato slova pronesl během včerejší schůzky se zákonodárci. Při schůzce nechal mimo zprávy o investičních restrikcích a navrhl, aby prezidentova administrativa zmiňované návrhy prováděla skrze Výbor pro zahraniční investice v USA (CFIUS).

 

Zdroj: Bloomberg


František Mašek, Fio banka, a.s.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,9720426,35796
USD21,2366922,41531
GBP29,1958330,81617
CHF23,0552324,33477
PLN5,459405,76240

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X