Rychlé shrnutí zasedání valné hromady Erste Group
Na zasedání valné hromady banky Erste Andreas Treichl (CEO) přiblížil veřejnosti nové informace o budoucím vývoji skupiny Erste. První zprávou byl expanzivní plán na západní Balkán, který by se v nejbližší době mohl projevit ve formě řady menších akvizic. Zároveň generální ředitel uvedl, že Erste neplánuje v blízké době spojení s žádnou z větších firem na trhu.
Během meetingu byla zmíněna výplata dividend, která paroběhne pět pracovních dní po ukončení zasedání valné hromady (29.5.2018). Erste plánuje na každou akcii vyplatit 1,2 EUR dividend (částka, která tvoří celkovou sumu 515,76 mil. EUR).
Společnost dále očekává snížení správních a dalších provozních nákladů. „Celkové provozní náklady očekáváme nižší v třetím kvartálu a výrazně nižší v kvartálu čtvrtém,“ uvedl CFO Erste.
Růst dividend Erste meziročně
Akcie Erste se obchodují na RM-SYSTÉMU pod tickerem (BAAERBAG), kde aktálně posilují 0,80 % na 976,80 Kč za akcii. Dále se obchodují na systému XETRA pod tickerem EBO za 37,8 EUR za akcii.
Zdroj: Bloomberg, Erste
Jan Paščenko, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Erste: Deutsche Bank zvyšuje cílovou cenu ze 72 EUR na 84 EUR
- Erste: Mediobanca zvyšuje cílovou cenu akcií ze 77 EUR na 85 EUR se stávajícím doporučením
- Erste Group: Wood & Company zvyšuje cílovou cenu z 57 EUR na 85,1 EUR
- Erste: PKO BP Securities zvýšila cílovou cenu z 51,61 EUR na 81 EUR s doporučením „buy“
- Erste: UBS nastavila cílovou cenu akcií na 80 EUR a zvýšila investiční doporučení na „buy“
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci růstem o 0,47%.
- Frankfurtská burza na konci obchodní seance posiluje
- Index Dow Jones se drží v kladných úrovních.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 27. červnu vzrostly o 3845 tis. barelů
- Pražská burza na zelené nule, Kofola a Colt naposled s dividendou
- Americké indexy se obchodují smíšeně, americká zdravotní pojišťovna Centene stáhla svůj roční výhled
- Constellation Brands reportovala za 1Q, trh podle CEO čelí slabší spotřebitelské poptávce
- Americké futures kontrakty mírně oslabují
- USA: Změna zaměstnanosti ADP v červnu na -33 tisících při očekávání 98 tisíc
- Největší americké banky zvýší dividendy po úspěšném zvládnutí zátěžových testů