Na pražské burze se dnes začalo obchodovat s akciemi softwarové společnosti Avast
Burza cenných papírů Praha zahájila obchodování s akciemi společnosti AVAST, která se zabývá vývojem bezpečnostího softwaru.
Burza cenných papírů Praha zahájila 14. května obchodování s emisí akcií společnosti AVAST (ISIN GB00BDD85M81). Emise je obchodována na neregulovaném trhu Free Market.
Činnost tvůrce trhu bude vykonávat J&T Banka, Patria Finance a WOOD & Company. Standardní množství (lot) byl stanoven 5 000 ks, maximální dovolené rozpětí (spread) na 2,- Kč.
Avast své akcie pod tickerem AVST upsal na londýnské burze 10. května za 250 pencí za akcii. Dnes ztrácí 0,8 % na 239 pencí.
Akcie v systému e-Broker zatím nemají přiřazený ticker, můžete je však nalézt vyhledáním ISINu (GB00BDD85M81) do políčka „Najdi CP“ a obchodovat s nimi.
Zdroj: Avast, Burza cenných papírů Praha
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Wall Street končí s červenou nulou
- Index S&P 500 zatím +0,15%
- Vývoj komodit: drahé kovy rostou, ropa oslabuje
- Kladný open na amerických trzích
- Futures na americké indexy s minimálními změnami
- Zámořské akcie během zkrácené předvánoční seance posílily
- Americké trhy otevřely smíšeně
- Pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti
- Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti byly mírně nižší
- Index žádostí o hypotéky v USA poklesl





