Deutsche Bank v 1Q zaznamenala razantní pokles zisku a oznámila výrazné snižování nákladů
Deutsche Bank v 1Q zaznamenala razantní pokles zisku a oznámila výrazné snižování nákladů. To by se mělo týkat zejména investičního bankovnictví v USA. Akcie banky na kladné nule.
Výsledky společnosti Deutsche Bank AG (DBK) za 1Q 2018 | ||||
---|---|---|---|---|
1Q 2018 | *Konsensus 1Q 2018 | 1Q 2017 | ||
Výnosy (mld. EUR) | 6,98 | 7,27 | 7,35 | |
Čistý zisk (mil. EUR) | 120 | -- | 571 | |
Očištěný zisk na akcii (EPS, EUR/akcie) | 0,073 | 0,28 | 0,52 |
* Konsensus Blommberg
Výrazný pokles ziskovosti
Deutsche Bank dnes před otevřením trhu reportovala výsledky za první kvartál fiskálního roku 2018. Banka vykázala za první tři měsíce tohoto roku pokles čistého zisku o 79 %, zatímco celkové výnosy v komparaci s prvním čtvrtletím roku 2016 poklesly o 7 %. Ziskovost zaostala za trřním konsensem zhruba o jednu třetinu.
Souhrn výsledků za 1Q; Zdroj Deutche Bank
Plánované snižování nákladů
Spolu s reportem za první kvartál společnost také oznámila plán na propouštění zaměstnanců v souvislosti s chystaným snižováním nákladů. To by se mělo týkat zejména divize investičního bankovnictví na území Spojených států, kde ziskovost v tomto kvartále výrazně poklesla. Celkové výnosy divize investičního bankovnictví meziročně klesly o 13 %, zatímco zisk divize byl nižší skokově o 74 %. CEO banky Christian Sewing připustil, že banka není v některých oblastech dostatečně silná a dodal, že čísla, která společnost reportovala v tomto čtvrtletí nemohou být pro akcionáře akceptovatelné.
Redukce investičního bankovnictví
Plánovaná redukce nákladů by se měla týkat zejména divizí korporátního a investičního bankovnictví, a to hlavně na území Spojených států a Asie. Snížit by se měl i rozsah tradingového oddělení v USA. Globální business z obchodování s akciemi banka plánuje taktéž snižovat, když její celkové výnosy z tradingu v tomto kvartále poklesly o 17 %. Přitom u všech velkých amerických bank byl v prvním čtvrtletí vyšší výnos z tradingu z titulu vyšší volatility na trzích jedním z důležitých hnacích motorů jejich pozitivních kvartálních reportů. Banka plánovanou redukci investičního bankovnictví vysvětluje zejména dlouhodobě chybějící udržitelnou konkurenční výhodou.
Jednotlivé ukazatele Deutsche Bank ke konci 1Q FY 18; Zdroj: Deutsche Bank
Výraznější zaměření na Evropu
Rentabilita hmotného majetku poklesla v prvním kvartále roku 2018 na 0,9 % z předchozí úrovně 4,5 %. Přitom střednědobý cíl banky je 10 %.
Spolu se snižováním nákladů také Deutsche Bank prezentovala záměr výrazně se zaměřit na aktivity v Německu a v celé Evropě. Jen v roce 2018 by na škrtech banka ráda dosáhla finančních úspor ve výši zhruba 23 miliard eur.
Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.
Akcie banky dnes po výsledcích mírně v kladném (+0,1 %).
Deutsche Bank AG (DBK) +0,1 % na 11,996 EUR | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. EUR) | 24,8 | P/E | -- |
Vývoj za letošní rok (%) | -24,4 | Očekávané P/E | 12,4 |
52týdenní minimum (EUR) | 10,8 | Prům. cílová cena (EUR) | 12,4 |
52týdenní maximum (EUR) | 17,7 | Dividendový výnos (%) | 1,6 |
Zdroj: Bloomberg, Deutsche Bank, The Financial Times
František Mašek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Americké akcie dnes silně rostly díky technologickým firmám
- Technologický sektor žene americké akcie vzhůru, dolar posiluje
- Stavební výdaje v březnu nečekaně poklesly
- ISM index ve výrobě mírně lepší
- PMI index ve výrobě zaostal za očekáváním
- Horší data z amerického trhu práce
- Zámořské trhy otevřely v zelených číslech: Technologické firmy táhnou trh vzhůru
- Futures na americké akcie solidně rostou
- Kosmetické změny indexů a smíšený závěr
- Americké indexy klesají