Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Dividenda Stock Spirits Group v roce 2018 a dalších letech

Dividenda Stock Spirits Group v roce 2018 a dalších letech

20.4.2018 12:31, BAASTOCK

Podrobné informace o dividendě Stock Spirits Group.

Stock Spirits Group

Rada ředitelů Stock Spirits Group navrhla výplatu finální dividendy v hrubé výši 0,0572 EUR na akcii. U akcií koupených na pražské burze bude na obchodní účet připsaná v britských librách, na RM-SYSTÉMu v korunách.

Nyní ji musí schválit valná hromada 22. května, datum výplaty bylo určeno 25. května.

V případě, že ji chcete obdržet, je potřeba akcie Stocku koupit během obchodního dne, který předchází datu tzv. ex-date, prvního obchodního dne, kdy se akcie obchodují bez nároku na dividendu. Ex-date na pražské burze připadá na 3. května.

Dividendová historie Stock Spirits Group

Společnost Stock Spirits Group poprvé vyplatila dividendu ze zisku za rok 2014. Zvláštností společnosti z pohledu ČR je, že vyplácí dividendu ve dvou částech s tím, že předběžná dividenda činí přibližně třetinu celkové vyplacené dividendy za daný fiskální rok.

Spolu s výsledky za první polovinu roku oznámí předběžnou dividendu, kterou vyplácí na konci září. V březnu oznámí celoroční výsledky a finální dividendu, kterou vyplácí v závěru května.

Historie výplaty dividend Stock Spirits Group

Historie výplaty dividend Stock Spirits Group

Mimořádná dividenda v roce 2016

Společnost Stock Spirits Group při vstupu na burzu v závěru roku 2013 deklarovala záměr (za předpokladu dostatečné výše hotovostních prostředků) ročně vyplatit dividendu ve výši přibližně 35 % upravených čistých volných hotovostních toků (Net FCF).

Management při vyhlašování původní dividendové politiky zřejmě počítal s tím, že společnost bude realizovat plánované akvizice v rámci expanzivní strategie, proto výplatní poměr stanovil poměrně konzervativně a svázal ho s hotovostními toky.

V roce 2016 však gradovala cenová válka na hlavním polském trhu společnosti a čelila útoku aktivistického akcionáře. Management tak místo akvizic věnoval pozornost situaci v Polsku a v červnu oznámil mimořádnou dividendu.

V roce 2017 se společnosti podařilo díky agresivnější cenové politice stabilizovat tržní podíl v Polsku a za 15 mil. koupit 25% podíl v irském producentovi whiskey Quintessential Brands, mimořádnou dividendu tak společnost nezopakovala.

Jakou dividendu čekat v dalších letech?

Spolu s výsledky za rok 2017 společnost oznámila změnu dividendové politiky – nyní zamýšlí uplatňovat progresivní dividendovou politiku s ohledem na možnosti cash flow, tedy postupný růst absolutní výše dividendy.

Předseda rady ředitelů David Maloney současně zopakoval závazek vracet přebytečnou hotovost akcionářům v případě, že společnost nebude schopna uskutečnit smysluplné investice či akvizice.

Tempo růstu běžné dividendy (a případné zopakování mimořádné dividendy) bude tedy záviset především na akvizičním apetitu managementu, který na konferenčním hovoru k výsledkům za rok 2017 zopakoval záměr rozšířit portfolio značek či geografickou působnost společnosti.

Silné cash flow a nízké zadlužení (čistý dluh na konci roku 2017 činil 0,94násobek zisku EBITDA) dává managementu prostor k manévrování. Management však nenaznačil, o jak velké akvizice by se jednalo a jakou výši zadlužení považuje za komfortní.

Informace o dividendách na stránkách Fio banky
Kalendáře
České akcie z indexu PX
Německé akcie z indexu DAX
Německé akcie z indexu MDAX
Německé akcie z indexu SDAX
Články o dividendách českých společností
Moneta Money Bank
Komerční banka
Philip Morris ČR
Stock Spirits Group

 

V nejbližší době se můžete těšit na další články o dividendách, sledujte proto náš twitterový účet @Fio_investice.

Zdroj: Stock Spirits Group, Bloomberg


Jan Tománek, Fio banka, a.s.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,1829425,52506
USD22,5366223,78738
GBP28,5964730,18354
CHF25,2401026,64090
PLN5,630895,94341

Kompletní informace zde