Viceguvernér ČNB M. Hampl říká, že v prosinci si umí představit, že zvedne ruku pro zvýšení sazeb
Mojmír Hampl to řekl v dnešním rozhovoru pro deník E15.
Viceguvernér České národní banky (ČNB) dnes pro E15 řekl, že v prosinci by mohl hlasovat pro další zvyšování úrokových sazeb o 25 bazických bodů. „Umím si velice dobře představit, že budu příští měsíc zvedat ruku pro zvýšení sazeb,“ řekl doslovně viceguvernér. Posléze dodal, že preferuje klasické zvyšování sazeb o čtvrt procentního bodu, což odpovídá hladkému návratu ke konvenční měnové politice.
V současné chvíli se hlavní měnově-politická 2T repo sazba nachází na 0,50 %. Automatické facility jsou pak úročeny lombardní a diskontní sazbou na 1,00 %, resp. 0,05 %. Příští zasedání bankovní rady je naplánováno na 21. prosince. Většina analytiků domácích bank prozatím očekává, že ČNB v prosinci sazby zvedat nebude.
Zdroj: Reuters, E15
František Mašek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)




