Ministr financí USA Steven Mnuchin potvrdil závazek, že daňová reforma bude připravena do konce roku
Steven Mnuchin také hovořil o deregulaci bankovního sektoru či akciové rally po zvolení Donalda Trumpa.
Ministr financí Spojených států Steven Mnuchin dnes hovořil o chystané daňové reformě nové administrativy prezidenta Donalda Trumpa. Mnuchin opět potvrdil předchozí závazek, že daňová reforma bude připravena do konce tohoto kalendářního roku. Taktéž zopakoval, že daňové změny mají pomoci ve vytvoření nových pracovních míst a ve výraznějším růstu mezd.
Mnuchin také hovořil o deregulaci bankovního sektoru, což byl další velký předvolební slib Donalda Trumpa. Podle Mnuchina půjde až 70 % chystaných změn zmíněných v červnové zprávě o změnách v bankovním sektoru provést na regulatorní bázi bez nových právních předpisů.
Ministr financí se také nechal slyšet, že akciová rally, která nastala po zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA reflektuje rozumná očekávání o tom, že se výše zmiňované změny podaří Trumpově administrativě prosadit.
Mnuchin byl tázán i na případného nového předsedu Rady guvernérů Fedu. O konkrétních jménech však odmítl hovořit.
Zdroj: The Financial Times
František Mašek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Akcie ČEZ růstem o 4 % vytáhly index PX do plusu
- USA: Index realitního trhu NAHB v březnu na 38 b. při očekávání 37 b.
- Wall Street v úvodu týdne roste v čele s výrobci pamětí a datových úložišť
- USA: Využití kapacit v únoru na 76,3 % při očekávání 76,2 %
- USA: Průmyslová produkce v únoru meziměsíčně vzrostla o 0,2 % při očekávání růstu o 0,1 %
- Americké futures kontrakty indikují otevření trhu v plusu
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,94 %), stříbro (-1,66 %), kukuřice (-1,07 %)
- Vývoj měnových párů: Dolar oslabuje vůči koruně o 0,61 % na 21,28
- USA: Newyorský výrobní index v březnu na -0,2 b. při očekávání 3,9 b.
- Makroekonomický výhled na tento týden: Zasedání ČNB, Fedu i ECB, index CPI (eurozóna)




