Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Očekávané události týdne: Oracle výsledky za 1Q FY18, prezentace Applu či americká inflace

Očekávané události týdne: Oracle výsledky za 1Q FY18, prezentace Applu či americká inflace

11.9.2017 13:38, ORCL, AAPL

V evropě zasedá měnový výbor BOE, ve Spojených státech ve středu přijdou data o inflaci. V úterý očekávaná prezentace Applu. Ve čtvrtek reportuje Oracle.

Mimo vývoje situace kolem hurikánu Irma, který je nadále bedlivě sledován nejen ve Spojených státech, se investoři tento týden zaměří na výsledky Oraclu, americkou inflaci či prezentaci Applu. Data ohledně růstu spotřebitelských cen v ČR byla reportována již dnes. Srpnový vývoj inflace byl meziročně mírně pod očekáváním České nároní banky (ČNB). K růstu inflace pomáhaly opět ceny potravin či bydlení, opačným směrem pak působily telekomunikace a pošta.

Oracle reportuje za 1Q FY18

Tento týden stojí ve Spojených státech z firemních výsledků za zmínku snad jen kvartální report softwarového giganta Oracle. Firma bude reportovat výsledky za první kvartál fiskálního roku 2018. Podle analytiků oslovených agenturou Bloomberg se očekává očištěný zisk na akcii ve výši 0,60 dolarů.

Americká inflace

Z makroekonomických dat bude pozornost zaměřena zejména na středeční data o inflaci, která mohou pomoci naznačit další směr měnové politiky Fedu. V posledních týdnech pravděpodobnost třetího zvýšení sazeb ze strany FOMC výrazně poklesla (viz. Overnight indexed swap), tudíž v případě slabšího tempa růstu inflace by se šance na další zvýšení dostala již k velmi nízkým hodnotám.

Prezentace Applu

Investoři budou v úterý také zajisté sledovat prezentaci Applu, kde technologický obr chystá představit nové produkty. Média veskrze očekávají představení nového iPhonu 8, avšak existuje také možnost, že k jeho odhalení v úterý dojít nemusí. V posledních týdnech se objevily spekulace ohledně problémech při výrobě.

Zasedání BOE

Z evropských událostí stojí za zmínku snad jen středeční projev Jeana - Claudea Junckera ohledně ekonomického vývoje v eurozóně či čtvrteční zasedání měnového výboru Bank of England (BOE).

 

Zdroj: Bloomberg, The Financial Times

 


František Mašek, Fio banka, a.s.

Související odkazy


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,4332426,84476
USD20,8007921,95521
GBP29,4585431,09346
CHF23,0236124,30139
PLN5,637655,95055

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X