M. Draghi na konferenci v Jackson Hole s novými informacemi o měnové politice nepřijde, píše Reuters
Agentura Reuters se odkazuje na dva zdroje seznámené s vývojem v ECB. Draghi podle nich chce nechat diskuzi ohledně vývoje měnové politiky v eurozóně až na podzim.
Prezident Evropské centrální banky (ECB) nepřijde na setkání centrálních bankéřů v americkém Jackson Hole s novými informacemi o směru měnové politiky. Zprávu dnes na základě informací od dvou zdrojů obeznámených se situací v ECB přinesla agentura Reuters. Podle těchto informací chce Mari Draghi debatu ohledně začátku utahování měnové politiky ECB nechat až na podzim. „Očekávání toho, že se bude v Jacskon Hole jednat o velkou řeč týkající se měnové politiky, jsou chybné“, cituje jeden ze zdrojů agentura Reuters.
Od ECB se v následujících měsících očekává komunikace vzhledem k postupnému snižování objemu nákupu aktiv. Proti výraznější zpřísňování měnové politiky v eurozóně však nadále hovoří pomalejší růst inflace a v posledních týdnech také výrazně posilující euro.
Zdroj: Reuters
František Mašek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Wall Street končí mírně v záporu
- Americké indexy ztrácejí
- Frankfurtská burza zakončila úterní obchodování v červených číslech
- CSG oznámilo spuštění nové plnicí linky na dělostřeleckou munici na Slovensku
- Pražská burza rostla
- USA: Podnikové zásoby v září vzrostly o 0,2 %
- Zámoří v úvodu obchodování mírně klesá
- USA: PMI ve výrobě dosáhl v prosinci dle předběžných dat 51,8 b. při očekávání 52 b.
- Kraft Heinz mění generálního ředitele, od 1. ledna nastoupí bývalý CEO společnosti Kellanova
- PayPal požádal o bankovní licenci v USA (+pohled analytiků)




