Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > TradeFio – nákup akcií JC Penney

TradeFio – nákup akcií JC Penney

5.10.2016 15:49, JCP*

Očekávané prodeje maloobchodních řetězců v důležitém období back-to-school nevypadají nejlépe, vykáže JC Penney opět lepší než tržní výkonnost?

K dnešnímu dni bylo do modelového portfolia TradeFio nakoupeno 600 ks akcií dlouhodobě sledovaného maloobchodního řetězce JC Penney. Akcie byly nakoupeny na hodnotě 9,07 USD. Titul v posledních týdnech korigoval svůj předchozí růst o téměř 20% a dostal se na hranici 200 klouzavého průměru, kde se pozice otvírá.

Maloobchodní řetězec JC Penney prochází v posledních letech restrukturalizačním procesem, který je doprovázen zvýšenou volatilitou kurzu. Restart obstaral v roce 2012 při svém návratu bývalý dlouholetý šéf společnosti Myron E. Ullman, na jehož činnost úspěšně navazuje od léta 2015 v roli CEO Marvin Ellison. Společnost za poslední roky zlepšuje své hospodaření, likviditní situace se rovněž  podstatně zlepšila, došlo k refinancování dluhů a podstatně roste podíl on-line prodejů. Důležitým aspekt potvrzujícím sílu obratu je fakt, že se společnosti daří navyšovat tržní podíl. Konkurence za daných podmínek na trhu spíše snižuje své výhledy a vykazuje meziroční poklesy tržeb, JCP naopak v posledních kvartálech výhled spíš navyšovalo a srovnatelné tržby rostou. Nový střednědobý plán (aktuální plán je překonáván) pro roky 2017 – 2019 počítá s dalším růstem tržeb o 3%, zlepšováním marží a ziskovostí na akcii v roce 2019 na úrovni 1,4 – 1,55 USD. Strategie stojí na pilíři privátních / exkluzivních značek s vyšší marží, zaměřením na Special Sizes, rozšíření prodejen se zaměřením na vybavení domácností (včetně návratu ke spotřebičům) a další expanzi Beauty Experiance s ikonickou značkou Sephora.

Výše uvedená charakteristika je oporou spíše pro střednědobou investici, o které jsme rovněž přesvědčeni. Aktuální pozice je však primárně krátkodobá s úzce definovaným stoplossem. Za aktuálním poklesem titulu vidíme obavy trhu o celkový vývoj v sektoru, když první průzkumy naznačují, že celkové prodeje v rámci back-to-school období budou slabší. Akcie JCP opakovaně v předchozích kvartálech zaznamenávaly obdobné poklesy v kontextu obav o celkový vývoj na maloobchodním trhu a opakovaně se ukázaly jako neopodstatněné, když výsledky společnosti byly nakonec podstatně lepší než konkurenčních firem, což bylo doprovázeno výrazným růstem kurzu. Relevantní data budou zveřejňována až na konci října, přesto jsme se rozhodli na aktuálních úrovních pozici otevřít. Po poklesu k 9 USD byla patrná částečná konsolidace kurzu na úrovni 200 klouzavého průměru, který by se mohl stát oporou. Jelikož před samotným reportem výsledků JC Penney budou následovat nejprve výsledky konkurentů, s nimiž nelze vyloučit krátkodobě negativní reakci, nastavujeme užší stoploss pod úrovní 8,70 USD. Primární krátkodobý cíl je nad hranicí 10 USD.

Historie předchozích operací a základní popis TradeFio naleznete zde.


Fio banka, a.s.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,6733326,04267
USD21,0114422,17756
GBP28,8883730,49164
CHF22,5789523,83205
PLN5,377185,67562

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X