Pojišťovna Ergo ze skupiny Munich Re chce do roku 2021 vydělávat alespoň 500 mil. EUR ročně
Zajišťovna Munich Re dnes představila plán na restrukturalizaci dceřiné pojišťovny Ergo. O práci přijde 1800 lidí.
Pojišťovací odvětví se podle prezentace skupiny potýká se dvěma hlavními vlivy – proměnou trhu s pojištěním danou digitalizací a klesající loajalitou zákazníků na straně jedné a obtížnými makroekonomickými podmínkami (trvale nízkými sazbami a rostoucí volatilitou) na straně druhé.
Pojišťovna Ergo podle svého nového výkonného ředitele Markuse Rieße zaostává za očekáváním na úrovni výnosů i zisků a její nákladová struktura je vyšší oproti tržnímu průměru.
Dnes oznámený plán počítá s úsporami na úrovni čistého zisku ve výši 280 mil. EUR do roku 2020, do kterého zároveň plánuje proinvestovat do 1 mld. EUR, z toho přibližně 423 mil. EUR do digitalizace a IT.
V letošním roce pojišťovna zaznamená mírnou ztrátu spojenou s restrukturalizací, mezi roky 2017 a 2020 by měl čistý zisk vzrůst ze 130 mil. EUR na 450 mil. EUR. Od roku 2021 by pojišťovna měla vydělávat alespoň 500 mil. EUR ročně.
Pojišťovna kvůli nízkým prodejům omezila prodej tradičního životního pojištění, od tohoto segmentu očekává do roku 2020 průměrný meziroční pokles hrubého předepsaného pojistného o 4 %. Od zdravotního pojištění, s největším podílem na pojistném, a pojištění škod a majetku očekává 2% růsty. Největší, 4% růsty, by měl zaznamenat segment „Direct Germany“.
Mateřská zajišťovna Munich Re spolu s výsledky za 1Q oznámila snížení celoročního výhledu, který letošní náklady na restrukturalizaci pojišťovny Ergo ve výši 300 mil. EUR již zahrnují.
Akcie zajišťovny (MUV2) dnes ztrácí 0,86 % na 167,4 EUR.
Zdroj: Münchener Rückversicherungs-Gesellschaft AG, The Financial Times
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Frankfurtská burza roste, společnost Merck KGaA koupí SpringWorks Therapeutics za 3,9 mld. EUR
- Německé akcie v úvodu obchodování rostou, Adidas oznámil předběžné výsledky za 4Q
- Německé akcie v úvodu mírně rostou, zajišťovna Munich Re zveřejnila výhled pro FY 2025
- Německý DAX lehce ztrácí, zajišťovny posilují po oslabení hurikánu Milton
- DAX uzavřel se ziskem počtvrté v řadě
Nejnovější:
- Eurozóna: Míra nezaměstnanosti v březnu na 6,2 %
- Eurozóna: Index CPI v dubnu dle předběžných dat meziročně vzrostl o 2,2 %
- Meta vykázala za 1Q zisk na akcii výrazně nad očekáváním, navyšuje investice do AI
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-1,49 %), zlato (+1,43 %), měď (+1,23 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,97
- Eurozóna: Index PMI ve výrobě v dubnu dle konečných dat na 49,0 b. při očekávání 48,7 b.
- Německo: Index PMI ve výrobě dosáhl v dubnu dle konečných dat 48,4 b. při očekávání 48,0 b.
- ČR: Index PMI ve výrobě v dubnu na 48,9 b. při očekávání 48,0 b.
- Microsoft ve 3Q překonal očekávání v klíčových metrikách, hlavním tahounem zůstávají cloud a AI
- DAX otevírá v zeleném, výsledky reportoval Airbus a BASF