Bayer prý zvažuje koupi společnosti Monsanto, vzniknul by tak největší producent agrochemie a osiv
Německá společnost Bayer prý zvažuje koupi svého amerického konkurenta, společnost Monsanto. Transakce by dala vzniknout největšímu světovému producentovi chemických přípravků pro zemědělství a osiv.
Podle osob seznámených se situací se o transakci hovořilo interně v Bayeru, s konzultantskými společnostmi prý probíral možnosti financování zahrnující prodej části aktiv.
Zástupci společností Bayer a Monsanto odmítli spekulace komentovat. Podle včerejších spekulací má o Monstanto zájem také německá společnost BASF. Podle osob seznámených se situací v březnu Monsanto jednalo jak se zástupci Bayeru, tak i BASF ohledně více možností spolupráce.
Případná fúze by tak následovala fúzi společností Dow Chemical a DuPont a akvizici švýcarské společnosti Syngenta čínskou společností China National Chemical Corp.
Akcie Bayeru (BAYN) ztrácí 4,5 %, BASF (BAS) klesá o 0,5 % a Monsanto (MON) v předobchodní fázi roste o 13 %.
Zdroj: Bloomberg
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- S&P 500 a Nasdaq končí na nových maximech
- Podpis obchodní dohody s Čínou tlačí indexy na rekordy
- Frankfurtská burza uzavřela páteční seanci růstem, DAX se navrátil zpět nad 24 tis. bodů
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan dosáhl v červnu dle konečných dat 60,7 b.
- Americké akcie v úvodní hodině posilují, Intel chce dle Bloombergu zavřít autočipovou divizi
- Pražská burza uzavřela týden se zisky
- USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v květnu dle očekávání meziročně vzrostl o 2,3 %
- USA: Osobní příjem v květnu poklesl o 0,8 % při očekávání růstu o 0,3 %
- Americké futures kontrakty před otevřením trhu posilují, Dow Jones futures +0,3 %
- Vývoj cen komodit: Měď (-1,15 %), kukuřice (+0,95 %), ropa (+0,75 %)