První výsledky společnosti HP Enterprise od rozdělení překvapily pozitivně
HP Enterprise, větší ze dvou společností vzniklých rozdělením HP, včera po uzavření amerického trhu zveřejnila výsledky hospodaření za 4Q 2015.
Výsledky společnosti HP Enterprise za 1Q 2016 | ||||
---|---|---|---|---|
1Q 2016 | Konsensus 1Q 2016* | 1Q 2015 | ||
Tržby (mld. USD) | 12,72 | 12,68 | 13,1 | |
Čistý zisk na akcii (USD/akcie) | 0,41 | 0,4 | 0,44 |
*průměr z odhadů dle agentury Bloomberg
Společnost překonala očekávaní analytiků na poli tržeb i čistého zisku. Čistý zisk na akcii klesl meziročně o 7 % na 0,41 USD, tržby společnosti se za stejné období snížily o 3 % na 12,7 mld. USD (při konstantním měnovém kurzu by tržby vzrostly o 4 %).
Pro společnost klíčová divize Enterprise Group zveřejnila tržby 7,05 mld. USD, což představuje 1% růst oproti stejnému období před rokem (7% růst při konstantním měnovém kurzu). Provozní zisk divize však meziročně klesl o 114 mil. USD na 944 mil. USD. Divize Enterpise Services i přes 6% pokles tržeb na 4,69 mld. USD (při konstantním měnovém kurzu beze změn) reportovala nárůst provozního zisku o 88 mil. USD na 238 mil. USD. Divize finančních služeb zveřejnila 3% pokles tržeb (při konstantním měnovém kurzu 3% růst) na 776 mil. USD, provozní zisk vzrostl o 10 mil. USD na 100 mil. USD. Příliš se nedařilo softwarové divizi, které klesly tržby o 10 % (resp. o 6 % při konstantním měnovém kurzu) na 780 mil. USD při současném poklesu provozního zisku o 21 mil. USD na 136 mil. USD. Hospodářské výsledky společnosti dle jednotlivých divizí a regionů ukazuje infografika níže.
zdroj: HP Enterprise
Společnost kromě výsledků za uplynulý kvartál zveřejnila také výhled pro 2Q, ve kterém očekává čistý zisk v rozmezí 0,39-0,43 USD na akcii. Za celý fiskální rok 2016 potom HP Enterprise očekává čistý zisk 1,85-1,95 USD na akcii.
Akcie společnosti HP Enterprise (HPE) reagovaly na zveřejněné výsledky ve včerejším after-marketu posílením o 8,2 % na 14,7 USD.
Hewlett Packard Enterprise Co (HPE) -2,2 % na 13,6 USD | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. USD) | 23,7 | P/E | 6,4 |
Vývoj za letošní rok (%) | -10,5 | Očekávané P/E | 7,3 |
52týdenní minimum (USD) | 11,6 | Prům. cílová cena (USD) | 16,4 |
52týdenní maximum (USD) | 18,5 | Dividendový výnos (%) | 0,4 |
Zdroj: HP Enterprise, Bloomberg
Tomáš Spousta, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Americké akcie posilují, výsledky zveřejnily společnosti Bank of America a Johnson & Johnson
- Hewlett Packard Enterprise reportovala za 1Q, podle analytiků společnost zveřejnila slabý výhled
- Americké akcie v úvodu obchodování rostou, reportovaly Broadcom, Costco, Hewlett Packard a další
- Stručné shrnutí výsledků společností Ulta Beauty, Hewlett Packard Enterprise, Gitlab a Cooper Cos.
- Wall Street v úvodu blízko nuly, HP Enterprise po změně doporučení roste, Tyson Foods naopak klesá
Nejnovější:
- Pražská burza mírně posílila
- Americké akcie v úvodu obchodování klesají, reportovaly společnosti Palantir, Ford, Duke Energy,..
- Ferrari v 1Q naplnila očekávání, cla však podle společnosti mohou způsobit pokles ziskovosti
- Americké futures kontrakty indikují open v červeném
- Vývoj měnových párů: Libra posiluje vůči koruně o 0,74 % na GBP/CZK 29,45
- Vývoj cen komodit: Ropa (+2,68 %), stříbro (+2,5 %) a zlato (+1,92 %)
- Ford Motor reportoval výsledky za 1Q a stáhl výhled na rok 2025
- Eurozóna: Index produkčních cen v březnu meziročně vzrostl o 1,9 % s očekáváním růstu o 2,3 %
- ČEZ: Krajský soud v Brně zablokoval podepsání smlouvy o výstavbě reaktorů s KHNP
- Palantir oznámil výnosy v 1Q nad očekávání a navýšil výhled, analytici se vyjádřili k valuaci akcie