Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > TradeFio – nákup 20 ks akcií ETF DEL2

TradeFio – nákup 20 ks akcií ETF DEL2

11.12.2015 10:15, DEL2*

Reakce na pokles evropských akciových indexů v důsledku oznámených kroků centrální banky eurozóny na svém posledním zasedání. Spekulace na růstový obrat německého indexu DAX 30 přes pákové ETF DEL2.

V rámci modelového portfolia TradeFio bylo na německém trhu koupeno ETF DEL2, které 2x rychleji kopíruje vývoj akciového indexu velkých německých společností DAX 30. Došlo k nákupu 20 ks akcií DEL2 za cenu 236,50 EUR. Reagujeme tak na tržní zklamání z rozhodnutí Evropské centrální banky, která na svém prosincovém zasedání minulý čtvrtek rozhodla o dalším uvolnění monetární politiky, avšak s menší intenzitou, než trhy očekávaly. Akciový index DAX 30 od té doby ztratil více než 7 % a obchoduje se kolem technicky zajímavé úrovně 10 500 bodů. Očekávání trhu bylo nastaveno mnohem výš, když investoři chtěli pravděpodobně vidět především navýšení měsíčního objemu nákupu dluhopisů. ECB nakonec rozhodla „pouze“ o snížení depozitní sazby a prodloužení celého programu QE do března 2017. My se však domníváme, že po krátkodobém zklamání a tržní korekci se budou investoři do dlouhých pozic vracet. Stále by nás tak mohl ještě čekat růstový závěr roku. Načasování vstupu do krátkodobé pozice bývá složité. Domníváme se však, že současné úrovně kolem 10 500 bodů stojí za to spekulativně zkoušet.

Na německé potažmo evropské akcie jsme také ze střednědobého pohledu dále pozitivní a považujeme je i pro příští rok za atraktivní. Nedá se rozhodně říci, že by trhy byly levné, ale v porovnání s výnosovým potenciálem jiných druhů aktiv a příznivými faktory (ropa, euro, ECB) nám stále s rozumnou mírou diverzifikace dávají smysl. Věříme, že exportně orientované německé společnosti budou dále těžit z pokračujícího pozitivního vlivu levné ropy a slabého eura. Navíc také z podpory Evropské centrální banky, která má primárně mířit především k problémovým zemím eurozóny. Paradoxně z ní však nejvíce těží právě silné Německo. Jednak díky společné evropské měně, kdy euro je mnohem slabší, než by byla samostatná německá měna, například marka. A navíc také pomocí samotných nákupů dluhopisů v rámci probíhajícího kvantitativního uvolňování (QE) ze strany ECB. Banka totiž před spuštěním programu uvedla, že nákupy cenných papírů budou založeny na podílu členské centrální banky na kapitálu ECB. Německo v tomto případě tvoří přibližně ¼ kapitálu ECB, z čehož lze jednoduše vyčíslit, že „natisknutých“ 15 miliard euro měsíčně putuje do Německa (ECB celkem nakupuje za 60 mld. EUR). V neposlední řadě nejsou vyloučeny ani další zásahy ECB v případě nepříznivých makro dat, především slabého růstu spotřebitelských cen.

Zdroj: Bloomberg

V rámci modelového portfolia vstupujeme do krátkodobé spekulativní pozice s cílem realizovat přibližně 10procentní zisk (DAX kolem 11 100). Pro případ pokračujícího poklesu akciových trhů jistíme pozici stop-loss pokynem na předem limitované ztrátě cca -5 % (DAX pod 10 300 b.).

 

Historie předchozích operací a základní popis TradeFio naleznete zde.


Fio banka, a.s.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7059226,07708
USD21,3087022,49131
GBP29,3067630,93325
CHF23,0459924,32501
PLN5,411535,71187

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X